III kvartalis vabade ametikohtade arv suurenes

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli 2013. aasta III kvartalis 8600 vaba ametikohta, teatab Statistikaamet. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga nende arv suurenes 12,3% ning eelmise kvartaliga võrreldes 12,7%.

Vabade ametikohtade määr oli III kvartalis 1,6%. Vabade ametikohtade määr on vabade ametikohtade osatähtsus ametikohtade koguarvus (hõivatud ja vabade ametikohtade summa).

Kõige kõrgem vabade ametikohtade määr oli info ja side tegevusalal (2,4%) ja kõige madalam mäetööstuses (0,2%).

Suurim vabade ametikohtade arvu kasv oli hulgi- ja jaekaubanduses, kus vabu ametikohti oli 2012. aasta III kvartaliga võrreldes 1,4 korda rohkem.

Vabadest ja hõivatud ametikohtadest 55% asuvad Harju maakonnas (sealhulgas Tallinn). Vabade ametikohtade määr oli kõige kõrgem Pärnu maakonnas (2,4%). Pärnu maakonnas asub 5% kõigist ametikohtadest (vabad ja hõivatud ametikohad kokku).

Vabadest ametikohtadest 31% oli avalikus sektoris ja 69% erasektoris. Avalikus sektoris oli vabade ametikohtade määr 1,8% ja erasektoris 1,5%. Avaliku sektori alla kuuluvad ka riigi ja kohaliku omavalitsuse omanduses olevad äriühingud.

Vabade ametikohtade määr, I kvartal 2005 – III kvartal 2013

Diagramm: Vabade ametikohtade määr, I kvartal 2005 – III kvartal 2013

2013. aasta II kvartalis võeti tööle ja lahkus töölt kokku (tööjõu käive) 74 400 töötajat. Tööjõu käive kahanes eelmise aasta II kvartaliga võrreldes 6,3%.

Vaba ametikoht on vastloodud, vaba või töötaja lahkumise tagajärjel vabaks saav tasustatav ametikoht, millele tööandja otsib aktiivselt sobivat kandidaati väljastpoolt ettevõtet, asutust või organisatsiooni.

Andmed põhinevad uuringul „Vabad ametikohad ja tööjõu liikumine”, mida Statistikaamet korraldab alates 2005. aastast. 2013. aastal on valimis 11 740 ettevõtet, asutust ja organisatsiooni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 6 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.01.2022 Kinnisvara hindamise ABC