Internet sunnib maaklerteenuse kvaliteeti tõstma

Kunagised Interneti ülimat võidukäiku kuulutavad oraatorid on tänaseks enamuses vaikinud. Internet muudab küll kõiki ärimaailma valdkondi, kuid see ei ole siiski asi iseeneses. Oluline mõju on Internetil olnud kinnisvaraturule, see mõju on jätkuv.

Eesti kinnisvara vahendusturul on enda kätte haaranud peamiselt kaks vahenduspakkumiste portaali – ja Kinnisvaraweb. Vahendusteenuse kõikne portaalistumise on viinud koguni selleni, et mõnedel väiksematel ni_iteenust pakkuvatel kinnisvaravahendajatel oma kodulehekülg sootuks puudub. Või on koduleheküljel toodud vaid lakooniliselt kontaktandmed.

Vaatamata portaalistumisele üritavad kõik tõsisemad tegijad siiski pakkumisi esmajoones oma kodulehelt klientidele näidata. Selle eesmärgiks on kaubamärgi esitlemine ning katse seeläbi suuremat kliendi usaldust võita. Info ja valikuvõimaluste paljususe juures on tugeval kaubamärgil ettevõtte edukuse määramisel oluline osa.

Tänane trend Interneti laiade võimaluste suurema kasutamise juures on elektroonse hindamisakti kasutusele võtmine. Elektroonse hindamisakti kasutamiseks vajalikud võimalused on tänasel päeval olemas. Järgmine samm võiks olla suunal, kus paberaktid täielikult käibest kaotatakse.

Teisalt haakub elektroonse aktiga psühholoogiline moment. Nimelt tahavad paljud kliendid siiski pappkaante vahele köidetud hindamisakti oma käega katsuda. Akti nägemata ei hooma klient alati, mille eest ta maksma peab.

Kinnisvaravahendusega haakuvad registrid ning nende kaudu kinnisvara parameetrite ja omandiõiguse kontrollimine. Kahetsusväärsel kombel lõppes mai kuust hindamisekspertide tööd hõlbustanud Interneti kaudu hooneregistri andmete kontrollimise võimalus. Küll aga on see võimalus säilitatud notaritele.

Kaugtöö võimaluste kasvamine kinnisvaraturgu muutnud ei ole. Seda põhjusel, et kaugtöö võimalus puudutab vaid üsna õhukest hulka töökohti, kus see üldse võimalik on. Kaugtöö muutub tõenäoliselt aja jooksul üha populaarsemaks. Kaubandus- või büroopindade nõudluse vähenemist sel põhjusel prognoosida siiski ei saa.

Oluline suundumus on kinnisvaraturu alase info loomine. Seda läbi nõuandlike artiklite, mis koonduvad elektroonselt ajalehtede kinnisvararubriikidesse ja portaalide vastavatesse sektsioonidesse. Huviline leiab hõlpsalt hulga artikleid nii kinnisvaraturul käitumise, hinnatasemete ja turu suundumuste kohta. Elektroonsetest artiklitest on lihtsate meetoditega võimalik leida asjakohaseid, mis konkreetset inimest huvitavad.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Internet muudab kinnisvara vahendustegevuse läbipaistvamaks ja lihtsamaks. See nõuab maakleritelt järjest suuremat professionaalsust, et turukonkurentsiga toime tulla ning püsima jääda. Nende suundumuste suurim võitja on klient, kellele pakutakse järjest kvaliteetsemat teenust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC