Kaitseministeerium sõlmis liitlaste kasarmu projekteerimis- ja ehitustööde lepingu

KaitseministeeriumTallinn, 28. august 2015 – Kaitseministeerium ja Nordecon AS sõlmisid sellel nädalal hankelepingu Tapale liitlaste kasarmu projekteerimis- ja ehitustööde alustamiseks.

„Eesti tahab olla liitlastele hea võõrustaja, nende kohaolu sõltub suuresti sellest, milliseid väljaõppe- ja teenistustingimusi me suudame pakkuda,“ ütles hankelepingu allkirjastanud Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe. „Uus kasarmu ehitatakse Eestis rotatsiooni korras teenivatele liitlasüksustele ja siia lühemaks ajaks õppustele saabuvatele liitlastele.“

“On heameel tõdeda, et sõlmitud lepingu alusel on meil taaskord võimalus tõestada väga nõudlikule tellijale, et Nordeconi meeskond oskab ja suudab hästi ehitada nii Eesti kaitseväele kui ka tema liitlastele,“ ütles Nordecon AS juhatuse esimees Jaano Vink.

Tapa sõjaväelinnakusse kavandatavas kolmekordses kasarmus saab olema 300 magamiskohta, 13 õppeklassi, 32 töökohta, ruumid erinevateks ladudeks, varustuse hoolduseks ja õppetööks simulaatoritega. Suletud brutopinda saab hoonel olema kokku ca 5100 m2. Projekt koostatakse Võrru ehitatud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukooli kasarmu-õppehoone baasil.

Kasarmu valmimine on planeeritud järgmise aasta kevadesse. Lepingu maksumus koos käibemaksuga on 4,6 miljonit eurot ja raha tuleb Vabariigi Valitsuse eraldatud liitlaste vastuvõtmiseks kavandatud vahenditest.

Vabariigi Valitsus kiitis veebruaris heaks nn liitlaste kohaloleku põlistamise paketi, millega rajatakse järgmisel viiel aastal 40 miljoni euro eest liitlastele vajalikku taristut ja parandatakse väljaõppetingimusi. Lisaks kasarmu rajamisele on kavas kuni 50 inimesest koosneva NATO staabielemendi taristu rajamine Tallinnasse. Samuti on plaanis luua tingimused selleks, et Eestisse saaks eelpaigutada mehhaniseeritud pataljoni varustuse ja relvastuse. Oluline on ka väljaõppevõimaluste arendamine kaitseväe keskpolügoonil, et meie ja liitlaste üksused saaksid seal rasketehnikaga harjutada.

Liitlased reageerisid mullusele julgeolekuolukorra järsule muutumisele Euroopas kiiresti, suurendades mitmekordselt sõjalist kohalolekut Eestis. Alates möödunud kevadest on Eestis rotatsiooni korras pidevalt väljaõpet läbi viinud Ameerika Ühendriikide maaväe üksused, hetkel on liitlaste kontingent majutatud konteinerlinnakusse.

Foto: Tapale ehitatav liitlaste kasarmu projekt koostatakse 2014. aastal Võrru ehitatud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukooli kasarmu-õppehoone baasil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

87 + = 89

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!