Kinnisvaramull: Kinnisvaramulli indeks võrdleb kinnisvara väärtust tippajaga (1)

Seven Real Estate Advisors on täitnud Eesti kinnisvaraturu tühimiku ning koostanud indeksi, mis kajastab laiapõhjaliselt kinnisvaraväärtuse muutumist. Uue Kinnisvaramulli indeksi 100 punkti tase on võrdsustatud veebruariga 2007, mil hinnatasemed olid ajaloo kõrgeimad. Kinnisvaramulli indeks annab  hõlpsa võimaluse võrrelda, kus on kinnisvara väärtus võrreldes hindade tipptasemega.
Kinnisvaramulli indeks 2010-10-15
„Seni on Eestis puudunud indeks, mis kajastaks kogu Eesti kinnisvaraturu suundumusi. Samuti huvitab paljusid inimesi, kus on nende kinnisvara väärtus võrreldes kinnisvarabuumi tipuga Sel põhjusel koostasimegi Kinnisvaramulli indeksi, mis näitab erinevate kinnisvaraturu sektorite summaarset liikumist ja lähtub hinnataseme tipust 2007. aasta alguses,“ tõi indeksi eripärad välja Seven Real Estate Advisors’i partner Urmas Laur.

Indeksi nimi „Kinnisvaramulli indeks“ põhineb just nimelt asjaolul, et indeks annab võimaluse kinnisvaraturu väärtuse taseme võrdlemiseks selle tippajaga 2007. aasta veebruaris, mil indeksi väärtuseks oli 100 punkti. Piirkondlikult kajastab Kinnisvaramulli indeks kogu Eesti kinnisvara väärtuse muutust.

Septembriks 50,3 punkti tasemele langenud indeks on kinnisvara väärtuse tipust pea kaks korda allpool. Aasta oli Kinnisvaramulli indeksi väärtus 53,6 punkti, aastaseks indeksi languseks on 6,1%. Seejuures on tegemist indeksi ajaloo ühe madalaima languse näitajaga, mis annab tunnustust, et juba järgmise aasta esimesest poolest võib eeldada vaikset indeksi tõusule pöördumist.

„Täna veavad Kinnisvaramulli indeksit endiselt languse suunas peaasjalikult äripindade sektor. Elamispindade sektor ja äripinnad laiemalt paistavad olevat turu põhja kompimas ja ehk isegi tõususuunas piilumas. Samas on tootmispindade sektor hinnalanguse osas endiselt üllatusi pakkumas, mis ongi Kinnisvaramulli indeksit miinuses hoidmas,“ kommenteeris indeksi tulevikuväljavaateid Urmas Laur.

Kinnisvaramulli indeks on Seven Real Estate Advisors’i arvutatav laiapõhjaline indeks, mis näitab Eesti kinnisvara väärtuse muutust. Indeks arvutatakse igakuiselt maa-ameti ja portaali KV.EE andmete põhjal, kus aluseks võetakse andmed nii elamispindade, äripindade kui maa kohta. Indeksi väärtus oli 100 punkti tasemel veebruaris 2007, mil kinnisvara väärtus oli buumi kõrgeimal tasemel.

Lisainfo

Urmas Laur
Seven Real Estate Advisors
+372 501 9393
urmas.laur@7re.eu
www.7re.eu

One comment on “Kinnisvaramull: Kinnisvaramulli indeks võrdleb kinnisvara väärtust tippajaga

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

8 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!