Kopli kaubajaama kontorihoone saab uue näo

Mapri EhitusTallinnas Telliskivi 57b asuv kunagine Eesti Raudtee Kopli kaubajaama kontorihoone renoveeritakse tulevaks aastaks kaasaegseks büroohooneks. Hoone arendaja on Riigiressursside Keskuse tütarfirma Mentenon, selle renoveerib Mapri Ehitus, arhitektuurse osa autor on Architectus ja konstruktiivne projekt pärineb firmalt Printsiip. Hoonelt võeti maha sarikapärg.

Neljakorruselisele rekonstrueeritavale hoonele ehitatakse lisaks kaks korrust, kõige ülemisele tulevad avatud terrassid. Kokku tuleb hoonesse netopinda 2700 ruutmeetrit. Ankurrentnikeks on tehnoloogiaettevõtted, ülemisele korrusele asub Riigiressursside Keskus.

Tiit Karu, Riigiressursside Keskuse tegevjuht lubab, et tehakse testhoone, kus on palju „kellasid ja vilesid“, tehnojuhtimissüsteeme. „Meil on kõik aknad lahtikäivad, nende avamisel sulguvad küte ja jahutus, akende ette tulevad päikese liikumisele vastavalt sulguvad ja avanevad lamellkardinad, tuleb ka vabajuhtimisega jahutus. On mõte, et me ei töötaks justkui karbis. Need lahendused aitavad juhtida kütte ja jahutuskulusid,“ räägib Karu. Ning loomulikult tulevad ka päikesepaneelid nii katusele kui ka fassaadile. Kokku on Riigiressursside keskusel Kopli kaubajaamas arendatavat ala ca 8 hektarit ja see laiub teisel pool Telliskivi loomelinnakut. „Täna on veel vara öelda, mis siia täpselt tuleb, aga kindlasti tahame luua tänapäevase rohelise ning mugava elu- ja töökeskkonna,“ lisab Tiit Karu. Seniks, kuni planeeringutega saadakse edasi liikuda, otsib arendaja maatükile vahepealset kasutust.

Alvar Alamaa, Mapri Ehituse projekti Telliskivi 57b juht tõdeb, et renoveeritava maja juures ootavad ehitajat igal sammul väljakutsed. „Iga nurk ja positsioon on sellised, kus me ei saa lähtuda projektist, vaid peame kõigepealt saama muudatustes kokkuleppele tellija ja töövõtjaga, need ära tegema ja alles seejärel kanname need tööprojektile.“ Ta lubab, et tellija saab võtmed tuleval aastal kokkulepitud ajal.

Mapri Ehitus OÜ tegevusalad on ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine, põllumajandusehitus ning betoonitööde teostamine. Kogu Eestis ja Lätis ehitava Mapri Ehituse 2022. aasta konsolideeritud ehitustööde maht ulatus üle 140 miljoni euro, ettevõte annab tööd 180 inimesele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine