Kopli poolsaarele plaanitakse energiasäästlikke munitsipaalmaju

Tallinn korraldab Kopli poolsaarel asuvate kasutuskõlbmatuks muutunud elamute lammutamise, vabanevatele kinnistutele on plaanis lähiaastail ehitada energiasäästlikud munitsipaalelamud. Neljapäeval, 11. juunil kell 14 on võimalik tulevastele munitsipaalmajadele kavandatud alal toimuvate lammutustööde hetkeseisuga ja edasiste plaanidega lähemalt tutvuda.

„Käesoleva aasta jooksul on kavas lammutada aadressidel Vasara tn 9, 12, 13 ja 14 asuvad kasutuskõlbmatud elamud, neist esimese lammutamise oleme juba ette võtnud,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Lammutatud hoonete kinnistud heakorrastatakse ning lähiaastatel ehitame Vasara-Kopliranna kvartalisse uued, kokku umbes saja korteriga munitsipaalmajad. Plaanime koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga piirkonnale struktuurplaneeringu koostada, vastav on juba ette valmistatud.“

Lammutatavad 1950-ndate aastate alguses ehitatud, arhitektuurilise väärtuseta hooned on amortiseerunud ja elamiskõlbmatud, nende renoveerimine ja tänapäevaste nõuetega vastavusse viimine ei ole majanduslikult otstarbekas. Sihtasutus eraldas nelja elamu lammutamiseks kokku 40 493 eurot toetust. Kredexi lammutustoetuse eesmärk on aidata kohalikke omavalitsusi kasutusest välja langenud elamute lammutamisel.

2014. aastal lammutas linnavaraamet Vasara-Kopliranna kvartalis Vasara tn 7 ning korrastas Kopliranna tn 35 kinnistu, millel asunud hoone langes tuleroaks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC