Kopli poolsaarel jätkub risumajade lammutus

TallinnKopli poolsaarel jätkub linnale kuuluvate kasutuskõlbmatuks muutunud elamute lammutamine.

„Vasara tn 9 kinnistul asunud on nüüdseks juba lammutatud ning kinnistu heakorrastatud. Eelmisel nädalal allkirjastati Vasara 12 ja 14 kinnistuil paiknevate hoonete lammutamiseks. Lammutamisele läheb käesoleval aastal ka Vasara tn 13 hoone,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Peale hoonete lammutamist kinnistud heakorrastatakse ning tulevikus saame need sotsiaalsel eesmärgil kasutusele võtta.“

Võrk lisas, et linnavalitsus plaanib koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga piirkonnale struktuurplaneeringu koostada, vastav on juba ette valmistatud.

Lammutatavad 1950-ndate aastate alguses ehitatud, arhitektuurilise väärtuseta hooned on amortiseerunud ja elamiskõlbmatud, nende ja tänapäevaste nõuetega vastavusse viimine ei ole majanduslikult otstarbekas. Sihtasutus eraldas nelja elamu lammutamiseks kokku 40 493 eurot toetust, mille eesmärk on aidata kohalikke omavalitsusi kasutusest välja langenud elamute lammutamisel.

2014. aastal lammutas linnavaraamet Vasara-Kopliranna kvartalis Vasara tn 7 ning korrastas Kopliranna tn 35 kinnistu, millel asunud hoone langes tuleroaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 58 = 62

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine