Kuidas kohandada koosolekuruum videokonverentside ruumiks?

Videokonverentsiks sobiva ruumi sisustamine võib alata juhuslikult – ühel hetkel tekib vajadus pidada oma ettevõtte ruumidest üks videokõne. Võib-olla on see hetk sinu jaoks ammu möödas? Või veel ees? Kaugtöötajaid kaasavate ettevõtete jaoks on videokõnede pidamine saanud juba igapäevaseks töö osaks.

Mõtteid jagab tulevikukindlate nõupidamisruumide asjatundja, OÜ ProScreen.

Esimesed videokõned ja kaugkoosolekud

Lisaks inimeste vahel üks-ühele peetavatele videokõnedele võib tekkida ühel hetkel vajadus viia videokõne läbi väikese koosoleku raames. Seda nii, et koosolekuruumis viibib mitu inimest ning ruumist väljas samuti mitu inimest. Tõenäoliselt on kontorist väljas inimestel pilt oma arvutil või nutiseadmed. Aga mida teha koosolekuruumis?

Esimestele videokõnedele mõeldes võib olla pilt ühe sülearvuti ekraanil, mille ümber on ruumis olevad inimesed. See on soodsaim, ent kas ka parim variant?

Pilti näidatakse ruumi ekraanile ja arvutile lisatakse kõlarid

Oleme harjunud nägema koosolekuruumis kahte asja – seal olevat arvutit ja suurt ekraani.

Arvutiks on käepäraste vahenditega loodud videokonverentsiruumis pigem sülearvuti. Sellel asuvad veebikaamera, kõlarid ja mikrofon tagavad hea kogemuse ühele-kahele arvuti juures olijale. Mis on sellise lahenduse nõrgad kohad?

Arvutist natuke eemal olevate inimeste jaoks ei ole kõike alati hästi kuulda ning arvuti mikrofon jääb kaugemal istuvate inimeste kuulmiseks nõrgaks.

Arvuti külge ühendatud kõlarid teevad videosilla kaugusel oleva inimese kuuldavaks ent välist mikrofoni tavaliselt koosolekuruumis ei näe.

Pilti arvutist ruumis olevale suurele ekraanile näidates tulevad hästi esile puudused videokvaliteedis, mida ehk väiksemalt ekraanilt nii drastiliselt aru ei saanudki.

Videokonverentsideks kohandatud ruumides on parim kasutuskogemus

Kui videokõned on saanud koosolekuruumis igapäevaseks, tasub mõelda ruumi kohandamisele just selleks otstarbeks. Ideaalseim lahendus on projekteerida ruum algusest peale sobivaks aga ka mõne nutika tehnikaseadmega saab praegusesse ruumi tuua palju parema kogemuse.

Videokõnedeks ja -konverentsideks mõeldud ruumis on lisaks ekraanile eraldiseisvate seadmetena kõlarid, videokonverentsideks loodud veebikaamera ning mikrofon või mitu.

Keskse arvuti asemel või arvutile lisaks koordineerib neid Barco ClickShare Conference. See nutikas seade lubab kasutada ruumi pildi näitamiseks igal osalejal kaasas olevat seadet, olgu selleks siis nutiseade või sülearvuti.

Enam ei pea selles ruumis videokõned sõltuma ainult ruumis olevast või ainult ühe inimese kaasa toodavast sülearvutist, millel on projektori või ekraani ühendamiseks vajalik üleminek või „pesa“ kindlasti olemas.

Barco ClickShare Conference toetab enamlevinud videokõnede rakendusi

Videokõnede ja –konverentside programmidele mõeldes töötab Barco ClickShare Conference kõigi enamlevinud rakendustega:

  • Zoom
  • Microsoft Team
  • Skype for Business
  • Cisco Webex
  • … ja mitmed teised.

Võtke ühendust ProScreeniga seadme demo korraldamiseks.

Juhtmevabadus toob ruumi vabaduse

Erinevalt eelmistest Barco ClickShare’ mudelitest on Conference tootesarja mudelid kohandatud algusest peale juhtmevabaks. Nii ei pea olema ruumi lisatav esitlustehnika nagu kõlarid või veebikaamera olema kaabliga arvuti külge ühendatud, vaid need on ClickShare’i seadme külge ühendatud.

See lubab kohandada videokõnedeks ka need ruumid, kuhu kaablite vedamine ei ole erinevatel põhjustel võimalik.

Tunnustatud tootja Barco esitlustehnika lahendused on nõupidamis- ja koosolekuruumidesse alati kindel valik.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Korteriühistu põhikirja ja kodukorra koostamine