Linnapea Tõnis Palts kuulutab linnavara müügile kuuajalise moratooriumi

Tallinn linn kuulutab välja kuuajalise linnavara müügi moratooriumi, et vaadata läbi linnavara müümise põhimõtted. Linnapea Tõnis Paltsi sõnul kuulutab Tallinn välja linnavara müügi moratooriumi, mille vältel linnavara müüki ei toimu.

Moratooriumi väljakuulutamise üheks põhjuseks on see, et viimasel ajal linnavalitsuse istungile jõudnud maade ja vara müügi eelnõude kohta on linnavalitsuse liikmetel tekkinud nii palju küsimusi, et otsuse tegemine on tulnud edasi lükata.

“Kuuajalise moratooriumi eesmärgiks on vaadata läbi linnavara müümise põhimõtted ja anda vastavatele ametitele aega vara müügid korralikult ette valmistada,” sõnas linnapea Tõnis Palts.

“Praegu tuleb ette juhtumeid, kus linnamaad müüakse ilma detailplaneeringuteta või eesmärgile mittevastava sihtotstarbega, see aga tähendab, et maad müüakse oluliselt odavamalt kui selle väärtus võiks olla. Moratooriumi ajal jõuavad linnavara-ametnikud lähemal ajal plaanis olevad vara müügi dokumentatsiooni korralikult ette valmistada, samuti hakata tegelema süsteemsema linnavara müügistrateegia koostamisega, mida me koalitsioonileppes lubasime.”

Siiski näeb Palts ette erandi riigile või linnale väga oluliste tehingute jaoks, näiteks ringhäälingu maja tarbeks eraldatav maa Narva maanteel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

31.01.2023 Üürikoolitus