Linnavolikogu tunnistas Linnahalli müügi nurjunuks

Linnavolikogu tunnistas tänasel istungil Linnahalli ja seda ümbritsevate kinnistute eelläbirääkimistega pakkumise nurjunuks.

Linnavolikogu otsustas Mere puiestee 18, 20, 20B, 20C, 20D, 20E, Logi tänav 7, 9, 13, 15 ja Põhja puiestee 33A kinnistute müügiks korraldatud eelläbirääkimistega pakkumise nurjunuks tunnistada sobivate pakkumiste puudumise tõtu.

Ainsana ostupakumise teinud OÜ pakkus Tallinna Linnahalli ja seda ümbritsevate kinnistute ostuhinnaks enampakkumise alghinna 150 miljonit krooni. Linnavolikogu leidis, et OÜ Manutent lõplikus pakkumises esitatud Tallinna Linnahalli kontsertsaali renoveerimise finantseerimise skeemi ei saa aktsepteerida, kuna see ei vasta linna eelarvestrateegiale.

Samas ei näe võimalust linnahalli renoveerimist riigi poolt toetada, Riigi ei ole aga nõus linnahalli muinsuskaitselisi eritingimusi leevendama. Linnavolikogu hinnangul peaksid riigile ja pealinnale sedavõrd tähtsa kultuuri- ja sotsiaalobjekti tuleviku otsustama ja Tallinna linn koostöös.

Elamumajandusamet kuulutas linnahalli ja seda ümbritsevate kinnistute müügi eelläbirääkimistega pakkumise välja kolmel korral. Kaks esimest pakkumist nurjusid osalejate puudumise tõttu, kolmandal korral avaldas ainsana ostusoovi OÜ Manutent.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC