Makita rajab Tallinna hiiglasliku Balti- ja Põhjamaade keskuse

makitaJaapani tööriistatootja ning Baltikumi suurim elektritööriistade Makita rajab Tallinnasse, Gate äriparki kuni 25 000 ruutmeetrise kesklao, - ja õppekeskuse.

Laagrisse rajatavast Põhjamaade suurimast esindusest koordineeritakse seadmete müüki Eestisse, Lätti, Leetu, Norrasse ning .

Makita kogu Baltikumi müügidirektori Imre Rammuli sõnul olid asukohavaliku konkursi sõelal ja , kuid otsus tehti meie
kasuks tänu paremale logistilisele asukohale ning suurele kohalikule populaarsusele. “80 protsenti Balti riikides müüdud akutööriistadest
on Makita omad ning Eestis on elanike kohta kasutusel kõige rohkem Makita seadmeid kogu maailmas,” ütles Rammul.

“Makita on regioonis võimsalt kasvanud ning praegused pinnad on juba ammu väikeseks jäänud, mistõttu ehitame mitme keskuse asemel ühe suure esinduse. Oleme ka oma sektoris ainsad, kel on Eestis mahukas tehaseladu,” lisas Rammul.

Makita uue keskuse rajamist nõustanud Baltimaade suurima kinnisvarafirma 1Partneri konsultandi Mario Talvisti sõnul oli uue
asukoha leidmine pikk ja ülipõhjalik protsess, milles osales ka Jaapani emafirma. “Makita parki saab olema
magnet, mis kogu piirkonna käima paneb. Nii suurtel ettevõtetel polegi Tallinnas ja selle lähiümbruses väga palju valikuid ning sellise mahuga sobivatest pindadest on tegelikult pigem puudus. Logistiliselt on Makita uus asukoht ideaalilähedane,” kommenteeris Talvist.

“Lisaks laole rajatakse uude keskusesse Makita suurim, 1000-ruutmeetrine - ja demoala, kus inimesed saavad uusi
seadmeid testida. Kui tavaliselt on tavapoes paarkümmend eri Makita seadet, siis uues keskuses on neid testimiseks kümme korda rohkem,” ütles Makita Baltikumi tootejuht Karl Lestsepp.

Makita müügidirektori Imre Rammuli sõnul muudab uue keskuse nii tarne kui hoolduse mugavamaks ja kiiremaks. “Makita keskuse projekteerimine edeneb hoogsalt ning kogu kompleks valmib hiljemalt 2022. aastal,” sõnas Rammul.

1915. aastal Jaapanis asutatud tööriistatootjal Makita on üle maailma kümme tehast ning enam kui 17 000 töötajat. Ettevõtte 2019. aasta
käive oli 493 miljardit jeeni. Makita Balti filiaalide 2019. aasta käive oli 45 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC