Mihkel Tüür ja Ott Kadarik asuvad projekteerima viiendat golfiküla Jõelähtmel

Jõelähtme golfikeskuse arendaja AS International Baltic Golfmarina (AS IBGM) valis arhitektid Mihkel Tüüri ja Ott Kadariku Arhitektuuribüroost KOSMOS oma järgmise golfiküla projekteerijateks.

Tegemist on juba viienda analoogse asumiga Rebala kaitsealasse jääval territooriumil. EGCC Golfikeskus on tegelenud golfikülade arendamisega alates 2005. aastast. Varasemast ajast on golfikülade ahitektideks Andres Siim, Emil Urbel, 3+1 Arhitektid (Andres Ojari) ning Aare Saks.

“Meie eesmärk on pakkuda midagi enamat, kui lihtsalt maju – usun, et Mihkel Tüüri ja Ott Kadariku fantaasiarikkad ja “kosmilised” tööd teenivad sama eesmärki ning sobivad suurepäraselt juba valmisolevatesse külade kompleksi,” märkis Mait Schmidt.

“Jõelähme golfikeskusesse projekteerimine on huvitav väljakutse – seal peab delikaatselt käima ümber ühelt poolt rannaküladele omase planeeringuga, aga teiselt poolt võtma arvesse klientide kaasaegseid soove ja vajadusi,” ütles Mihkel Tüür arhitektuuribüroost KOSMOS.

EGCC Golf Resort eesmärk on luua unikaalne elukeskkond keset Jõelähme golfiväljakut, kus segunevad Rebala loodukaitseala ürgsed pinnavormid, ajalugu, kultuur ja traditsioonid ning tervislik ja üha enam populaarsust koguv ajaviide. Kõikide Jõelähtme golfikülade planeerimisel on arhitektidele antud aluseks samad printsiibid – planeeringud lähtuvad eesti ajalooliste rannakülade põhimõtetest. Iga küla moodustab omaette terviku, millel on omanäoline tervikkontseptsioon.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 57 = 60

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.01.2022 Kinnisvara hindamise ABC