Pro Kapitali suurprojekti, Kalaranna Kvartali kahe esimese ehitusfaasi tööd teostab Nordecon

Pro KapitalNordecon AS ja AS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv OÜ Kalaranna Kvartal sõlmisid lepingu Kalaranna Kvartali kahe esimese etapi projekteerimiseks ja ehitamiseks. Kalaranna tn 8 asuvale kinnistule Tallinnas kerkib kaheksa hoonet 240 korteri, äripindade ning maa-aluse parklaga. Elamukvartali lahutamatuks osaks on läbimõeldud maastikuarhitektuur ning rannapromenaad, kus säilitatakse suuresti olemasolev looduslik keskkond. Projekteerimis- ning ehitustööd viiakse läbi väiksemate etappidena ning töödega on planeeritud alustada esimesel võimalusel. Projekti valmimistähtaeg on hetkel kavandatud 2021. aasta lõpuks. Lepingu mahuks on 40,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekti finantseerib kodumaine LHV Pank.

„Kalaranna Kvartal on tänu oma asukohale vanalinna külje all, rikkale ajaloole ja mere vahetule lähedusele kahtlemata üks unikaalsemaid piirkondi Tallinnas. Tegemist on tõeliselt kaua küpsenud ning detailideni läbimõeldud elukeskkonnaga, mis on ühtviisi mugav ja võluv nii elanikele kui külastajatele.“ sõnas AS-i Pro Kapital Grupp tegevjuht Paolo Michelozzi. Tema sõnul on tegemist tervikliku keskkonnaga, kus kohtuvad kaasaegne suurlinnalik arhitektuur, läbimõeldud kasutajakogemus läbi kvaliteedi ja esteetika ning avalik linnaruum. „Kalaranna Kvartali lahutamatuks osaks on idee turvalisest, funktsionaalsest ja tänapäevasest elukeskkonnast, mis kasvatab piirkonna omapära rõhutades täiesti uut kasutajakultuuri ja väärtusmaailma,“ rõhutas Michelozzi.

„Kalaranna elurajoon on projekt, mis annab ehitajale võimaluse end professionaalselt tõestada, kuna merelähedane ehitamine seab insenertehnilistele lahendustele väga kõrged nõudmised. Kalaranna piirkond on tõeliselt eriline nii kohalike kui turistide seas, mistõttu on Kalaranna Kvartali puhul ehitajale oluliseks ka vastutus kvaliteetse linnaruumi loomisel,“ ütles Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller. „Elamute ümber loodavas maastikukujunduses väärtustatakse vaateid merele ja ümbritsevatele olulistele kohtadele nagu Linnahall, Patarei, Kultuurikatel ja Oleviste kirik,“ lisas Müller.

Kalaranna Kvartali maastikukujunduse eesmärk on luua mitmekihiline linnastruktuur, mis töötab osana Tallinnast, seob linna merega nii visuaalselt kui logistiliselt, rikastab linna kui tervikut ning rõhutab piirkonna omapära. Muu hulgas rajatakse Kalaranna park, mis pakub mitmekülgseid võimalusi vaba aja veetmiseks näiteks väliürituste, uisuplatsi ja mänguväljakute näol. Parkimine on täielikult viidud maa alla, tagades seeläbi üheaegselt muretu ja mugava liikumise nii jalakäijatele kui autojuhtidele. Rannapromenaad saab alguse Kalaranna tänavalt, külgnedes Kalasadama basseiniga ning jätkudes Lennusadama suunal. Säilitatakse looduslik rannajoon olemasoleva liivarannaga.

Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik ühes Kadarik Tüür Arhitektid arhitektide meeskonnaga. Kalaranna Kvartali ligi 39 000 m2 suurune ala ehitatakse kolmes etapis. Kokku ehitatakse kaksteist hoonet, mille brutopind on kokku ligi 38 300 m2. Rajatavad hooned külgnevad Linnahalli ja Kalaranna pargiga ning on planeeritud nelja- ja viiekorruselistena. Fassaadiviimistlus on erineva tooni ja struktuuriga: kasutatakse näiteks looduskivi, puitu, alumiinium-komposiitplaati ning tellist. Vastavalt detailplaneeringule on kinnistule kavandatud ühekorruseline 20 000 m2 suurune maa-alune parkla ligi 450 parkimiskohaga. Kahe esimese ehitusetapi lõpuks arendatakse välja orienteeruvalt 31 500 m2 suurune maa-ala kaheksa hoonet brutopinnaga ligi 25 600 m2 ning 2/3 maa-alusest parklast ligi 370 parkimiskohaga.

Igasse hoonesse on projekteeritud lift. Hoonete esimestele korrustele on planeeritud äripinnad, millele on juurdepääs tänavalt. Lisaks äripindadele paiknevad esimestel korrustel sissepääsud kortermajade trepikodadesse ja hoiuruumidesse, kus on võimalik hoida lapsevankreid või jalgrattaid.

AS Pro Kapital Grupp (www.prokapital.com) on üks Eesti juhtivaid kinnisvaraarendajaid, mis arendab mahukaid äri- ja elamukinnisvara projekte Eestis, Lätis ja Leedus. Alates Pro Kapitali asutamisest 1994. aastal on ettevõte viinud lõpule enam kui 20 arendusprojekti müüdava kogupinnaga üle 250 000 ruutmeetri. 2018. aasta lõpu seisuga töötas grupis Eestis, Lätis, Leedus ja Saksamaal kokku 89 inimest. AS Pro Kapital Grupp aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinn börsi põhinimekirjas.

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni 2017. aasta konsolideeritud müügitulu oli 231 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 700 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika