Millele pöörata tähelepanu kodukindlustuse sõlmimisel

SEB PankKodukindlustus peaks andma kindlustunde, et kui meie kinnisvaraga juhtub õnnetus, siis me ei pea muretsema, sest saame toetuda kindlustusfirma abile oma eluaseme taastamisel. Lisaks hoone neljale seinale, katusele ja põrandatele kuulub kodukindlustuse kaitse alla ka kodune vara.

Kodust vara ei tasu alahinnata

Tuli, vesi või vargad ei tekita kahju mitte ainult majakarbile, vaid ka mööblile, tehnikale ja muule varale. Enamasti tundub inimestele kummaline oma koduse vara summat arvutades arvestada selle hulka näiteks 20 aastat vana voodi, koolikott, kasutatud suusad-jalgrattad ning aastakümnete jooksul kogunenud raamatukollektsioon. Nii kiputakse oma kodust vara alakindlustama, aga kui toimub põleng ja kogu magamistoa sisustus hävineb, siis on ju edaspidi ikka voodit, kappi, vaipa ja lampi vaja. Ja mõelge, kui suur võiks olla raamatute soetamisväärus, kui peate need uuesti ostma.

Niisiis võiks alati koduse vara kindlustussummat määrates mõelda rahale, millega suudate oma uue kodu sisustada. Juba pelgalt vannitoa renoveerimine ja sisustamine võib maksta 10 000 eurot, mis on paarikümne euro võrra suureneva kindlustusmaksega võrreldes väga suur rahaline väljaminek. Ka siis, kui kodus peaks toimuma tulekahju ja hävib vaid üks tuba koos sisustusega, immitseb suitsuving ning tahm ka teiste tubade mööblisse ja riietesse. Sellisegi kahju likvideerimine võib kokkuvõttes olla päris kulukas.

Ärge unustage kindlustamast ka kuuri, garaaži ja keldrit

Kindlustusfirmadel on erinevate tingimustega kodukindlustused või eri tasemega kindlustuspaketid. Uurige kindlasti järele, kas teie kodukindlustuspakkumise juurde kuulub ka keldriboksis või panipaigas olev vara, nagu jalgrattad, spordivarustus või lapsevanker. Ja oluline on, kas lepingus on märgitud sellise vara kindlustatud piirmäär. Enamasti laieneb kodukindlustuse kaitse ka teatud suurusega kõrvalhoonetele ning seal hoitavale varale (tööriistad ja muruniiduk garaažis või saunatarvikud saunas). Suurematele kõrvalhoonetele tuleb sõlmida lisakindlustus.

Vastutuskindlustus kaitseb teid teistele tehtud kahjude eest

Vastutuskindlustus hüvitab teie poolt kolmandale isikule tekitatud kahju üle kogu Eesti. Milleks seda vaja on? Näiteks kui remonditööde ajal saab teie korterist alguse veeavarii ja tulekahju, katab kindlustus ka teie naabrite kahjud. Vastutuskindlustus aitab ka nende kahjude puhul, mis teie pere võib kolmandatele isikutele tekitada väljaspool kodumaja. Näiteks kui teie majalt kukkunud jäätükk vigastab jalakäijat või kui teie laps lõhub kaubanduskeskuse ukseklaasi, katab need kulud kindlustus.

Kaitske end võimalikult hästi

Nagu öeldud, on kindlustuste pakkumised väga erinevad. Kindlustuspoliisi ostmisel võtke aega selle lugemiseks, sest võib juhtuda, et klient ja poliisi müüja ei saanud üksteistest ühtmoodi aru. Selleks et saada soovitud kindlustuskaitse, pöörduge julgelt kindlustusseltsi poole ning paluge endale segaseks jäävaid tingimusi selgitada. Pigem maksta parema kindlustuse eest veidi rohkem, sest sellega kaitseme ju ennast ja oma asju.

Kindlustus kaitseb teid ebameeldivuste eest – tuleb vaid koostöös kindlustusspetsialistiga õige kindlustuskaitse valida.

Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

http://www.seb.ee/foorum/kindlustus/millele-poorata-tahelepanu-kodukindlustuse-solmimisel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 73 = 79

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?