Millised väljavaated on vanematel äripindadel?

Kuna äripindade turgu iseloomustab trend, et kliendid kolivad vanematelt pindadelt uuematele, siis tekib küsimus, kuidas säilitada vanemate pindade atraktiivsust ja kaasata uusi üürijaid.

„Fakt on see, et järjest olulisemaks muutub kommunaalkulude kokkuhoid, seega tuleks olemasolevate üürilistega kokkuleppel kaaluda üleviimist elektriküttele. Elektriga kütmine on paindlik võimalus hoida kokku nii üüriliste raha kui ka tühjade pindade kütmise kulu,“ ütles Kinnisvarabüroo juhataja Tarvo Tamme.

Tema sõnul on võimalik hea tahtmise korral ette võtta mitmeid samme, et üürikliendile olemine vanas büroohoones vastuvõetavamaks muuta.

Mõne juurde, kui on tehniliselt võimalik, tuleks planeerida kaubalift. See võimaldaks kõrgematel korrustel olevaid ruume võtta kasutusele laopindadena.

Suurte tootmisruumide puhul lihtsustaks ruumide väljaüürimist, kui need poolitada või veel väiksemateks osadeks planeerida. Kõige otsitum laopind jääb 100 – 150 ruutmeetri piiridesse.

Kõikjal, kus on keskküte, tuleks kontrollida ja seadistada katlamajad, tasakaalustada küttesüsteemid, et küttekulusid optimeerida. Ei saa välistada, et lähiajal jäävad mõned hooned või hoonete korpused päris tühjaks, sellisel juhul on kütmise alternatiiviks konserveerimine.

sissepääsu värskendamine jätab parema esmamulje, sama kehtib ka hea valgustusega üldruumide kohta.

„Võimalusel tasuks büroomajas sisustada üks pind üldiseks nõupidamiste ruumiks – paljud väiksemad ettevõtted vajavad sellist võimalust. Ruumis peaks olema laud, toolid, projektor ja tahvel, samuti tehniline valmidus projektori ja arvutite paigaldamiseks ning loomulikult internet,“ selgitas Tamme.

Abi võib olla ka partnerist, kellelt klient saab vajadusel osta või rentida soodsa hinnaga büroomööblit.

„Pakkuge klientidele võimalust, et soovi korral organiseerib hoone ruumide kaasajastamise, sest klientidel ei ole soovi ja aega remondi organiseerimisega ise tegeleda,“ soovitas Tamme.

Koostöös mõne sidefirmaga oleks tark paigaldada hoonesse väga kiiret internetti võimaldav ühendus. Internetiühendus võiks sisalduda üüri hinnas.

Kinnisvarafirma juhi arvates võimaldab uute pindade järjest parem täituvus varsti hakata üüri hinda tõstma, mis paneb ettevõtteid uuesti turul ringi vaatama ja odavamaid alternatiive otsima.

Põhiline argument vanemate pindade väljaüürimisel on siiski üürihind mis on 50 – 80 protsenti uuest pinnast soodsam. Enamuste ettevõtete äritegevus ei eelda paiknemist esindushoones ja neile on siiski oluline kulude kokkuhoid.

BREM KinnisvarabürooArtikli autor on

Kinnisvarabüroo

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC