Muinsuskaitseamet kutsub avama ja avastama Eesti tööstuspärandit

logo_muinsuskaitseamet_estIgal aastal septembrikuus tähistatakse üle Euroopa muinsuskaitsepäevi, mis sel aastal toimuvad Eestis 10.-13. septembril ja on pühendatud tööstuspärandile.

Muinsuskaitseamet kutsub üles kõiki tööstuspärandi hoidjaid, sõltumata sellest, kas nende hooned on riikliku kaitse all või mitte, avama oma uksi huvilistele 12. septembril, korraldama ekskursioone ja väljapanekuid oma ettevõtte pärandist.

„Ligikaudu 100 aastat, 19. sajandi lõpust alates, oli tööstuste areng Eesti linnade kasvu ja arengu alus. Praegu on maailm muutunud, me ei taju enam tööstuse ja tootmise olemasolu, sest vanad ja tuntud tehasehooned jäetakse maha. Silikaadi ja Suusavabriku bussipeatuste nimed on aga juba ammu kadunud“, rääkis Euroopa muinsuskaitsepäevade koordinaator Riin Alatalu

Euroopa Muinsuskaitsepäevi on korraldatud alates 1985. aastast eesmärgiga hoida igal aastal septembrikuus kultuuripärand kõigile huvilistele tasuta avatuna.

Soovist 12. septembril muinsuskaitsepäevadel kaasa lüüa ja oma tööstuspärandi uksed avada palume teada anda Euroopa muinsuskaitsepäevade koordinaatorile Riin Alatalule aadressil riin.alatalu@parandiaasta.ee

https://www.facebook.com/events/1665309287017527/

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC