NCC on Helsingi rannikualadele ehitanud ligi 1000 korterit

NCC on Helsingi mereäärsetele aladele ehitanud viimase kümne aastaga ligi 1000 korterit ning on sellel aastal lõpetamas mitut suuremat projekti.

Põhjamaade juhtiv ehituskontsern NCC, kelle tütarettevõte Eestis on NCC Ehitus, on 2012-2013 aastatel valmis saamas ligi 250 rannikuala korterit, mis peaks elupaika pakkuma hinnanguliselt 370-le inimesele. NCC on hetkel üks aktiivseimaid arendajaid Helsingi mereäärsetes piirkondades.

Sellel sügis-talvel valmis Helsingi kesklinnast umbes 3-kilomeetri kaugusel asuvas Lauttasaari piirkonnas Gneissi arendusprojekt 79 korteriga ning kiiresti arenevas Vuosaari kanaliäärses piirkonnas asuv 57 korteriga Auringonkeha merevaatega projekt. Kevadel valmib Kalasatama endise sadama asemele kerkivasse -ja äripiirkonda Zeniitti 54 korteriga projekt ning Asimuuti 56 korteriga arendus peaks elanikevalmis olema selle aasta lõpuks.

NCC Soome -ja uuringutejuht Virpi Hartikainen tunnistas, et NCC näeb väärtust mereäärsete piirkondade arendamises ning on seda Helsingis teinud juba viimased kümme aastat. Lauttasaaris on NCC-l mitmeid töösolevaid projekte ning Kalasatama territooriumil on 2030-ndate aastate alguseks plaanis saada valmis kodu umbes 20 000 inimesele.

Hartikainen sõnas Helsingi projektide edu kommenteerides, et mereäärne piirkond on ostjate jaoks atraktiivne ning valminud korterite on sujunud väga hästi. “Helsingis on endised korrastamata mereäärsed piirkonnad, vanad sadama-alad, muudetud hubasteks ja innovatiivseteks elamukvartaliteks, mis on inimsõbraliku linnaruumina soomlaste hulgas väga hinnatud.”

Helsingi erinevate arendusprojektide korterid on hinna poolest erinevad ning leidub nii keskmise hinnatasemega kortereid, kui ka kõrgema hinnakategooria klientidele mõeldud eluasemeid. Kuid hoolimata erinevast hinnatasemest on juba korterite valmimisperioodil nõudlus suur ning korterite läinud kiiresti. Korterite ostjateks on enamasti soomlased.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC