Neli ministeeriumi saavad kaasaegse ühishoone 2017. aastal

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis nelja ministeeriumi ühishoone rajamiseks ehitustööde kontsessiooni lepingu osaühinguga 2Torni, kes rajab riigiasutustele kaasaegse, energiasäästliku ja optimeeritud pinnakasutusega büroohoone. Ühishoone võimaldab riigil era- ja avaliku sektori koostöös kümne aasta jooksul kokku hoida ligi 7 miljonit eurot.

Rahandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ning Justiitsministeeriumi ühishoone ehitatakse Tallinnasse, Suur-Ameerika 1 ja Väike-Ameerika 2 kinnistule aastatel 2015-2017.

Hoone projekteerimis-ehitushankele laekus tähtajaks kuus konkurentsivõimelist ja tingimustele vastanud taotlust. Leping sõlmiti soodsaima pakkumise esitanud OÜga 2Torni, mis on seotud OÜ Fund Ehitusega.

RKASi juhatuse esimees Jaak Saarniit tunneb heameelt selle üle, et olulist hoonet hakkab rajama suurte kogemustega usaldusväärne partner. „Fund Ehitusega koostöös on varasemalt valminud politsei ja pääste ühishooned Kuressaares ja Narvas ning Jõhvi kohtuhoone. Samuti on Fund Ehitus Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitustööde peatöövõtja,“ lisas Saarniit.

Hoone arendaja ehitab maja valmis ja annab selle kahekümneks aastaks rendile.

Riigi kinnisvarastrateegia võtmesõna on säästlikkus ja pinna optimeerimine, selle edukad näited on Statistikaameti ning Maksu- ja Tolliameti uutele pindadele üleviimine. Nelja ministeeriumi koondamine ühte kaasaegse töökeskkonnaga ning energiatõhusasse hoonekompleksi aitab riigil tulevikus hoida kokku hoonete ülalpidamiskuludelt.

Praegu ministeeriumite kasutuses olev ligi 20 000 ruutmeetrit ebaefektiivselt kasutatud ja kõrge energiatarbega büroopind väheneb 16 000 ruutmeetrini. Energiatarve väheneb enam kui 40% võrra 120 kWh/m² aastas, mis on kooskõlas ka Euroopa energiatõhususe eesmärkidega. Kõiki üldotstarbelisi ruume, näiteks nagu konverentsisaal, arvutiklass, pressikonverentside ja nõupidamiste ruumid, hakkavad ministeeriumid jagama ning kordamööda kasutama. Sellega kaob ära vajadus igal ministeeriumil omada eraldi ruume.

Ehitustööde ajaks kolib Rahandusministeerium asenduspinnale Endla 13 ja Lõkke 5/3a hoonesse.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika