Nõmme reformierakondlased ei toeta Kivimäe sauna muutmist korterelamuks

Reformierakonna Nõmme piirkonna juhatuse liikme ning Nõmme Halduskogu aseesimehe Eero Merilinnu sõnul ei toeta nad homsel halduskogu istungil arutlusele tuleva Kivimäe sauna muutmist korterelamuks, sest asju tuleb ajada ausalt.

“Alles hiljuti müüs linn Kivimäe sauna kinnistu, mille puhul on tegemist ärimaaga,” selgitas Merilind.”Viimasel ajal on aga Nõmmel muutunud tavaks, et soetatakse mingi kinnisvara ning siis hakatakse muutma maakasutuse sihtotstarvet.”

Merilinnu sõnul ei vasta antud juhul ka eskiis projekteerimistingimustele ning lisaks eirab Nõmme ehitusmäärust. “Ka maakasutuse otstarve ei luba sinna ehitada korterelamut. Kortereid on majja planeeritud rohkem, kui lubatud ning parkimiskohti vähem, kui ette nähtud,” selgitas ta.

Merilinnu arvates on murettekitav Nõmme viimase aja trend, milles evib soov planeeringute kehtestamisel keskenduda Nõmme täisehitamisele, mitte olemasoleva looduslähedase elukeskkonna hoidmisel.

“Me ei pea seda õigeks, et mängureegleid minnakse poole pealt muutma. Tegelikult oleks ausam, kui kinnisvara müüki pannes oleks maakasutus juba õigesti määratletud ning ostu-müügi tehingu järgselt ei hakataks selliseid korruptsiooni hõngulisi tehinguid tegema,” lisas Merilind ja tõi välja, et ka Nõmme Seltside koostöökoda on Kivimäe sauna korterelamuks muutmise vastu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC