Nordecon: Kernu ümbersõidu ehitustööd

NordeconAS Nordecon ja Maanteeamet sõlmisid lepingu riigitee nr 4, Tallinn-Pärnu-Ikla maantee kilomeetritel 37-42 Kernu ümbersõidu ning Kernu tankla ja Haiba liiklussõlmede ehitustööks. Tööde maksumus on 11,616 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.

„Kernu ümbersõidu projekt on jätkuks eelmisel aastal valminud Ääsmäe-Kohatu 2+1 teelõigule, mille ehitas samuti Nordecon AS,“ selgitas Maanteeameti põhja regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Tükk.

„Kernu ümbersõidu rajamine toob sellel teel kaasa olulise liiklusohutuse taseme tõusu. Kernu külast läbi minev liiklus suunatakse külast mööda uuele trassile: see on kindlasti hea uudis Kernu küla elanikele, aga ka kõigile liiklejatele,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma. „Ümbersõidu teelahendus saab olema 2+1 möödasõidualadega, keskel põrkepiirdega ning lubatud sõidukiirusega 100 km/h. Praegune küla läbiv liikluskiirus on piiratud 60 km/h. Uus tee toob liiklusohutuse taseme paranemise nii läbiva kui ka kohaliku liikluse jaoks ning võimaldab ohutumaid möödasõite.“

Uus Pärnu maantee trass pöörab olemasolevalt maanteelt paremale vahetult peale Kernu tanklat ning läbib valdavalt põllumaid ja
üksikuid metsaalasid. Ristumine kõrvalmaanteega 11360 on lahendatud eritasandilise liiklussõlmena. Ulukite ohutuse tagamiseks on kogu trassi ulatuses kavandatud loomatarad ja üks ülekäigukoht, kus on tarakatkestus 100 ulatuses ja teelahendus on 1+1. Lisaks on tee alla on kavandatud ka 7 konnatruupi.

Projekt hõlmab katendi ehitust, mullete ehitust, tehnovõrkude rajamist, truupide ja drenaaži rajamist, viaduktide ehitust, haljastust, liikluskorraldusvahendite paigaldust, asfaltbetooni paigaldust. Jalakäijatele rajatakse kergliiklusteed. Liikluskiiruseks uuel teelõigul arvestatud 100 km/h. Olemasolev Kernu vaheline teelõik jääb kohaliku liikluse teenindamiseks.

Kernu ümbersõidu ehitustööd kestavad 20 kuud, ehitus algab 2019. aasta aprill/mai ja valmib 2020. aasta lõpuks. Peaprojekteerija on Roadplan OÜ ja Skepast&Puhkim OÜ, omanikujärelevalve teostaja Sweco Est OÜ.

Nordecon tähistab 2019. aastal 30. tegutsemisaastat. Kontsern tegutseb lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes ja Ukrainas. Rootsis osutatakse peamiselt elamute ja mitteeluhoonete ehitusteenust. Ukrainas tegutseb Nordecon eratellijatele suunatud ehituse peatöövõtu ja projektijuhtimisega hoonete valdkonnas. Kontserni tegevus Soome turul on keskendunud seni peamiselt betoonitööde alltöövõtule, kuid möödunud aastate kogemusele tuginedes alustatakse ettevalmistustöödega, et laiendada tegevust ka peatöövõtuturule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

55 − = 50

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC