Merko: Pikaliiva elurajooni teise etapi ehitust

MerkoTäna algab korterite müük Pikaliiva arendusprojekti teise etapina valmivatesse Pikaliiva 22 ja Kaaruti 8 elamutesse. Kahes neljakorruselises korterelamus on 50 ühe- kuni neljatoalist korterit.

 Pikaliiva kortermajad paiknevad suure arengupotentsiaaliga piirkonnas Harku järve lähistel keset rohelust ja eemal linnakärast. Kvartalisse kerkib kokku kümme neljakorruselist elamut. Kaks esimest kortermaja valmivad 2019. aasta sügisel ja kaks järgmist 2020. aasta kevadel.

„Pikaliiva esimese etapi hoonetesse on leidnud kodu üle poolesaja pere, kes on hinnanud kõrgelt korterite planeeringuid, sisekujunduslahendusi ja piirkonna mugavat asukohta tihedast liiklusest eemal, kuid lähedal eluks vajalikule,“ rääkis arendusprojekti senisest edust Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktor Tiit Kuusik. „Korteriostjatele on aina tähtsam ka elukeskkond, mis kortermajade ümber luuakse,“ kinnitas Kuusik.

Uude elukvartalisse rajatakse mitmekesise haljastuse ja valgustusega sisehoovid ning mänguväljakud. Krohvitud kortermajadele annab iseloomu otsaseintel kasutatav telliskivi imitatsioon. Iga korteri juurde kuulub rõdu ja esimese korruse korteritel on avar terrass. Mugavust lisavad hoonetesse lift, üldkasutatav ruum jalgrataste ja lapsevankrite tarbeks ning isiklikud panipaigad. Autodele rajatakse maja ümber parkimiskohad.

Pikaliiva korterelamud on B energiaklassiga. Hoonetes on säästlik vesipõrandaküte, rõhku on pandud helikindlatele korterite vaheseintele ja välisseinte soojapidavuse suurendamisele. Kortermajade lõunapoolsetele akendele paigaldatakse kõrgendatud päikesekaitsefaktoriga klaasid, mis pakuvad suvel kaitset liigse kuumuse eest.

Koduostja saab valida kuue siseviimistluspaketi vahel. Korterite suurused jäävad vahemikku 33–84 m2 ja ruutmeetrihinnad on 1892–2550 euro vahel.

Ligi 30 aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4400 kodu ning rajanud tervikliku ja läbimõeldud elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Merko ehitusjärgus arendusprojektid on Uus-Veerenni elukvartal, Pikaliiva elurajoon, Rand linnavillad ja Matilda maja Tallinnas ning Tähepargi elukvartal Tartus. Sissekolimiseks on valmis korterelamud Noblessneri sadama Staapli kvartalis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika