Nordecon: Osaluse omandamisest SWENCN AB-s

NordeconNordecon AS tütarettevõtja SweNCN OÜ omandas 100%-lise osaluse Rootsi Kuningriigis registreeritud äriühingus SWENCN AB selle ainuaktsionärilt Lennart Alpstålilt, kes omab äriühingu Luksusjaht AS kaudu osalust nii Nordecon AS-is kui ka SweNCN OÜ-s.

SWENCN AB põhitegevusalaks on ehitusteenuste osutamine. Äriühingu senine majandustegevus on toimunud ebaolulises mahus ning soetamise järgselt keskendutakse peamiselt ehitustegevuse korraldamisele.

Osaluse omandamine on Nordeconi kontserni strateegiline otsus, mis võimaldab Nordecon AS-il laiendada kontserni tegevust ning tegeleda ehitusteenuste osutamisega Rootsi Kuningriigis.

NASDAQ OMX Tallinna börsi reglemendi tähenduses on sõlmitud tehingu puhul tegemist küll seotud isikuga (Lennart Alpstål omab kaudselt olulist osalust nii Nordecon AS-is kui ka Nordecon AS-i tütarettevõtjas SweNCN OÜ-s) sõlmitud tehinguga, kuid samas ei ole see käsitletav olulise tehinguna seotud isikuga ning Nordecon AS-i juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud. Nordecon AS-i konsolideeritud majandusnäitajatele nimetatud tehing olulist mõju ei avalda.
Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted täna Eestis, Ukrainas ja Soomes. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni 2014. aasta konsolideeritud müügitulu oli 161 miljonit eurot ja puhaskasum 2,3 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 730 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 41 = 44

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?