Omavoliline ehitamine Lahemaa rahvuspargis tõi kaasa trahvi

Keskkonnainspektsioon määras 10020 krooni suuruse rahatrahvi Tallinnas asuvale osaühingule, kes püstitas omavoliliselt Lahemaa rahvuspargi territooriumil olevale kaitsealusele Tiirukivile filmivõteteks ajutise puitehitise.

Kaitsealusele Tiirukivile prussidest ja laudadest ehitise rajamisega rikkus looduskaitseseaduse, kaitstavate looduse üksikobjektide kaitse-eeskirja ning Lahemaa rahvuspargi kaitse-eeskirja nõudeid.

Üksikobjekti ümbritsevas piiranguvööndis on lubatud püstitada ehitisi, kaasa arvatud ajutisi ehitisi, ainult objekti valitseja nõusolekul.

kooskõlastas oma tegevuse küll vallavalitsusega, kuid objekti valitsejalt ehk Lahemaa Rahvuspargi Administratsioonilt õigeaegselt kirjalikku luba ei taotlenud.

Lahemaa rahvuspargi kaitse-eeskirjade järgi on pargis asuvate kaitstavate looduse üksikobjektide mistahes kahjustamine keelatud ning objekti seisundit või ilmet mõjutava töö teostamine võib toimuda ainult rahvuspargi valitseja nõusolekul.

Omavoliliselt Tiirukivile püstitatud on praeguseks lammutatud.

Tiirukivi on vallas Viinistu ja Turbuneeme küla vahel rannas asuv hiidrahn mõõtmetega 9,2×7,2×5,3 meetrit ja ümbermõõduga 26,0 meetrit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC