Pealinna parima ehitusplatsiga ehitusettevõtja 2020 on Tallinna Ehitustrust OÜ

TallinnPealinna parima ja korrektseima ehitusplatsiga ehitusettevõtjaks aastal 2020 kuulutati kontrollreidide tulemusel Tallinna Ehitustrust OÜ.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on kontrollreide korrektseima ehitusplatsiga ehitusettevõtja väljaselgitamiseks korraldatud juba alates 2005. aastast. „Konkursi eesmärgiks on kontrollida ehitusobjektide heakorda, juhtida ehitajate tähelepanu heakorraalastele vajakajäämistele ning välja selgitada parim ja korrektseim ehitusplats,“ rääkis Klandorf. „Heakorrastatud ehitusplatsid vähendavad oluliselt linnatänavatele kantavat pinnast ja ehitusobjektilt lendlevat prahti ning väldivad suures koguses tolmu tekkimist, tagades seeläbi inimestele turvalise, tervisliku ja heakorrastatud elukeskkonna.“

Linna parima ja korrektseima heakorraga ehitusettevõtja selgitas välja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti moodustatud hindamiskomisjon käesoleva aasta kontrollreidide käigus. Tänavu hinnati ehitusobjekte kolmeteistkümnel korral ning komisjon kontrollis kuuekümne ehitusobjekti heakorda. Iga ülevaatuse lõppedes valis komisjon kontrollreidi parima ehitusplatsiga ehitusettevõtja.

Parima heakorraga ehitusplatsi eeskujuks tunnistati Tallinna Ehitustrust OÜ büroohoone ehitus aadressil Maakri tn 30, mida kontrolliti üheteistkümnel korral. Ehitusobjekti territoorium oli ümbritsetud piiretega, objektile oli paigaldatud teabetahvel ehitustöö tegija kohta. Ehitusmaterjalid olid korrektselt ladustatud ning objektilt väljuvatel sõidukitel pesti rehve, et vältida pori kandumist linnatänavale. Naaberkinnistute elanikelt ehitustolmu ja müra kohta kaebusi ei laekunud. Utiliseerimiseks mõeldud ehitusjäätmeid ladustati lühiajaliselt, lenduvad jäägid olid tuule eest kaetud, linnakeskkonda tolmu ja mustust ei kandunud. Jalakäijatele ohutuse tagamiseks Maakri tänaval paigaldati nõuetele vastav ja märgistatud käigurada. Ehitusmaterjale transportiv suur rasketehnika oli paigutatud kitsastes oludes oskuslikult ning kasutusel olid liiklust ümber suunavad skeemid.

Nimetatud asjaolusid arvestades tunnistatigi 2020. aasta parima ja korrektseima ehitusplatsiga ehitusfirmaks pealinnas Tallinna Ehitustrust OÜ.

Alates 2005. aastast on parimateks ehitusobjektideks tunnistatud veel AS Merko Ehitus (2005, 2008, 2013 ja 2018), AS Skanska EMV (2006), OÜ Tarrest Ehitus (2009), OÜ Fund Ehitus (2010), OÜ Astlanda Ehitus (2011 ja 2014), NCC Ehitus AS (2012), Bauschmidt OÜ (2015), Nordecon AS (2016), KMG Inseneriehituse AS (2017) ja Riser Ehitus OÜ (2019).

Hindamiskomisjoni kuuluvad spetsialistid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametist ning komisjoni töös osalevad inspektorid Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametist.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal