Pindi Kinnisvara: Kinnisvaratehingute arv lõpetas hüplemise

Pindi KinnisvaraSuuremate linnade korteritehinguid seirav Pindi Indeks näitab teist kuud järjest stabiliseerumise märke – peale eelmise aasta järsku langust ja sellele järgnenud kiiret tõusu on pidama jäänud nii hinnatase kui tehingute arv.

Eesti 17 suurema linna korterite keskmine tehinguhind langes veebruaris 2% võrra ning indeks jäi pidama hinnatasemel 1718 €/m², tehingute arv jäi samaks.

Jaanuaris oli korteriomandite keskmist hinda seirav Pindi Indeks korrigeeritud andmetel 1756 €/m².

Kui jaanuaris tehti indeksilinnades 1313 korteriomandi tehingut, siis veebruaris oli see 1315.

Võrdluseks – 2020. aasta veebruaris ehk vahetult enne koroonakriisi tehti indeksilinnades 1330 korteriomandi tehingut.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman sõnas, et esimese koroonalaine ajal turg hangus ning tehinguid tegid vaid julgemad. „Pool aastat hiljem tulid inimesed kivi alt välja ja hakkasid vormistama ostusid, mida varasemalt edasi lükati. Nüüdseks oleme jõudnud esimese verstapostini, kus turuaktiivsus on võrreldav koroona-eelse perioodiga, iseasi muidugi, millist mõju avaldab majandusele teine ja märksa laastavam viiruselaine,“ sõnas Sooman.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2020 on indeks 6 protsenti madalam. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 175 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui 17 aastase ajaloo.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal