Statistikaamet: Veebruaris oli tootjahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks elekter

StatistikaametTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2021. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 1,0% ja võrreldes eelmise aasta veebruariga 4,1%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit jaanuariga võrreldes enam elektrienergia tootmises, puidutöötlemises ning puittoodete, kütteõlide ja metalltoodete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas aga elektroonika- ja elektriseadmete tootmise hinnalangus,“ kommenteeris Šokman.

Eelmise aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit enim elektrienergia, elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises ning puidutöötlemises. Veel avaldas mõju toiduainete, elektriseadmete ja kemikaalide tootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks kasvas veebruaris võrreldes jaanuariga 1,8%. tõusid enim naftasaaduste ja elektrienergia tootmises ning mäetööstuses. Hinnad langesid joogitootmises, mujal liigitamata masinate ja seadmete ning mootorsõidukite tootmises. Võrreldes eelmise aasta veebruariga suurenes ekspordihinnaindeks 0,1%.

Impordihinnaindeks kasvas veebruaris võrreldes eelmise kuuga 2,0%. Enim tõusid elektrienergia ja naftasaaduste tootmises ning mäetööstuses. Hinnalangus sai osaks mööblitootmisele ja joogitootmisele. Võrreldes 2020. aasta veebruariga langes impordihinnaindeks 1,9%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka hindade valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC