Statistikaamet: Novembris mõjutas tööstustoodangu tootjahinnaindeksit enim elektrienergia hinnatõus

Statistikaamet / Statistics EstoniaTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2021. aasta novembris võrreldes oktoobriga 1,1% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga 19,1%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit oktoobriga võrreldes kõige enam hinnatõus elektrienergia, aga ka mootorsõidukite lisaseadmete, kütteõlide, paberi ja toiduainete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas hindade langus puidutöötlemises ja metalltoodete tootmises,“ lisas Šokman.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit eelkõige hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete, elektrienergia ning metalltoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes novembris võrreldes oktoobriga 1,0%. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, paberi ja pabertoodete ning põllumajandussaaduste hinnad. Hinnad langesid enim naftasaadustel ja puittoodetel. Ekspordihinnaindeks kasvas 14. kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta novembriga suurenes ekspordihinnaindeks 20,8%.

Impordihinnaindeks kasvas võrdluses eelmise kuuga 2,0%. Kõige rohkem tõusid hinnad mäetööstuses, elektrienergial ning keemiatoodetel. Suurim hinnalangus toimus puittoodetel, ehitusmaterjalidel ja tekstiiltoodetel. Impordihinnaindeks kasvas 12. kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 24,8%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal