Statistikaamet: Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis 12 kuuga ligi 32%

Statistikaamet / Statistics EstoniaTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta aprillis võrreldes märtsiga 2,8% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 31,8%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit aastases võrdluses eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergia varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning toiduainete tootmises. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 22,5%, sealhulgas toiduainete tootmises 18,5%“, lisas Šokman.

Võrreldes märtsiga mõjutas indeksit enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete, toiduainete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnalangus elektrienergia tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes märtsiga 2,8%. Kõige rohkem tõusid hinnad paberi ja pabertoodetel, puittoodetel ja mäetööstuses. Võrreldes 2021. aasta aprilliga suurenes ekspordihinnaindeks 25,4%.

Impordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes eelneva kuuga 2,5%. Enim tõusid hinnad mäetööstuses, naftasaadustel ja puittoodetel. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 28,4%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

31.01.2023 Üürikoolitus