Pirita linnaossa rajatakse Taevastiiva tänav

Tallinna linnavalitsus kavatseb määrata Pirita linnaossa Lepiku asumisse rajatava uue uuele tänava nimeks Taevastiiva tänav.

Uus, Pärnamäe teelt algav tänav tekib asumisse Pärnamäe tee 55 kinnistu detailplaneeringu kohaselt.

Lepiku asumis on valdavalt tegemist kas ajaloolistest talunimedest või liblikateemast tulenevate nimedega, seega toetas nimekomisjon erinevate nimevariantide kaalumisel liblikate nimesarjaga kooskõlas olevat Taevastiiva tänava nime. Pirita Linnaosa Valitsus kooskõlastas Taevastiiva tänava nime 9. jaanuaril 2014.

Käesolevast kohanime määramise eelnõust on vastavalt Tallinna kohanimede määramise korrale teavitatud ka avalikkust. Eelteade kohanime määramise kohta on edastatud 30. jaanuaril 2014.

Ühtlasi täpsustab linnavalitsus Kristiine linnaosas Tondi asumisse jäävate Seebi tänava ja Marsi tänava leviala.

Enne A. H. Tammsaare tee pikenduse väljaehitamist kulges Seebi tänav raudtee ääres ka üle perspektiivse pikenduse ning Seebi tänava ja Marsi tänava kohtumisel pidi tekkima ristmik. Tänaseks pole aga Marsi tänava ja Seebi tänava ristmikku moodustunud ja Marsi tänava lõpuosa on tajutav pigem Seebi tänava lõpuosana, kuna selle ääres paiknevad juba ammusest ajast Seebi tänava aadressiga korterelamud. Seoses sellega tuleb täpsustada nii Seebi kui Marsi tänava leviala.

Mõlema tänava leviala korrigeeritakse moel, mis tingib kõige vähem aadressimuudatusi nimekomisjon toetas Marsi tänava leviala kärpimist ja Seebi tänava pikendamist. Seebi tänava ja Marsi tänava vaheline lõik jääb nimetuks kvartalisiseseks teeks, mida võib tinglikult käsitleda Seebi tänava korterelamute juurdepääsuteena. Kristiine Linnaosa Valitsus kooskõlastas nimekomisjoni taotluse 28. jaanuaril 2014.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 2 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.09.2021 Kinnisvaraturu ülevaade 2021 III kvartal