Puit-tüüpmajade arhitektuurikonkursi võitsid eestlased ja leedukad

Katus ArhitektuurikaubamajaEile kuulutati Solarise keskuses välja arhitektuurikaubamaja Katus.eu korraldatud puit-tüüpmaja arhitektuurivõistluse võitjad. Stavangeri lähedal Norras asuvale arenduspiirkonnale suunatud konkursi võitis Eesti arhitektuuribüroo ARS Projekt (Rasmus Tamme, Reio Raudsepp, Rene Safin, Evelin Eelmaa, Joonas Saan, Kristjan Männigo, Kristina Oolu, Karolin Kõll). Tartu lähedal Ülenurmes asuva arenduspiirkonna konkursi võitis Leedu büroo Paleka Archstudija (Rolandas Palekas, Dalia Zakaite, Mantas Skirmantas).

Rahvusvahelisele arhitektuurivõistlusele laekus 47 lahendust 21 maalt, kaugemad neist Taivanist, Austraaliast ja USA-st. Arhitektuurivõistluse korraldasid koostöös veebi-arhitektuurikaubamaja www.katus.eu ning puitmajatootjad Nurban AS ja Kodumaja Kinnisvaraarenduse OÜ.

Augustis välja kuulutatud arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida kaasaegseid, nutikaid ja kauneid lahendusi kahele arenduspiirkonnale, Svertingstad Gårdile Stavangeri lähedal Norras ning Ülenurme arenduspiirkonnale Tartu lähedal Eestis. Žürii valis välja kolm võidutööd Norra ja kolm Eesti arendustele.

Konkursi peakorraldaja Tiit Silla sõnul on ta arhitektuurikaubamaja Katus.eu juhina algusest peale võtnud sihiks meie kõigi elukeskkonna parandamise: “Ma usun, et pole põhjust, miks ka tehases toodetud majad ei võiks olla parima kaasaegse arhitektuuri näited. Arhitektuurikonkursi korraldasimegi selleks, et inspireerida arhitekte looma kaasaegseid tüüpmajalahendusi Eestis ilmselt kõige enam armastatud materjalist – puidust. Eesti on nimelt Euroopa kõige suurem puitmajaeksportija ja me usume, et Eestist võiks saada eestvedaja ka väärtusliku kaasaegse arhitektuuri ning disaini osas, kui asi puudutab puitmaju.”

Žürii liikme, puitelementide ja moodulmajade tootja Nurban tegevjuhi Margus Pautsi sõnul jäi ta võistuse tulemustega väga rahule: “Otsisime sellised maju, kus inimesed tõesti tahaksid elada – ja ma võin täie kindlustundega öelda, et konkurss õnnestus, sest me leidsime just sellised lahendused.”

Teine žüriiliige, Kodumaja juhatuse liige Lembit Lump lisas, et võistlusele esitati rohkelt töid, mis olid arhitektuurselt igati inspireerivad kuid samas arvestasid ka Eesti puitmajatööstuse tootmisvõimalusi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC