Rahandusministeerium: Ministeeriumile esitati taotlus riigi eriplaneeringu algatamiseks

RahandusministeeriumRahandusministeeriumile esitati taotlus riigi eriplaneeringu algatamiseks. Eriplaneeringut soovitakse koostada Eesti ja Soome vahelise raudteetunneli ning sinna juurde kuuluva tehissaare kavandamiseks. Taotluse esitas Finest Bay Area Development OÜ nimel advokaadibüroo Sorainen. Eriplaneeringu algatamise või mittealgatamise otsustab valitsus.

„Eesti ja Soome vahelise tunneli näol on tegemist olulise tulevikku suunatud projektiga,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Tutvume meile esitatud taotlusega ning seejärel alustame seadusekohast menetlust. Kõik algatamisega seotud asjaolud tuleb välja uurida ning siis saab valitsus teha otsuse, kas eriplaneering algatada või mitte.“

Riigi eriplaneeringu eesmärk on sellise olulise ruumilise mõjuga ehitise püstitamine, mille asukoha valiku või toimimise vastu on suur riiklik või rahvusvaheline huvi. Riigi eriplaneering ja keskkonnamõju strateegiline hindamine algatatakse või jäetakse algatamata 90 päeva jooksul riigi eriplaneeringu algatamise taotluse saamisest arvates. Enne seda peab rahandusministeerium välja selgitama, kas kavandatav ehitis on riigi eriplaneeringu objekt ja kas selle teostamine on tulevikus võimalik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

98 − = 97

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!