Raua asumisse kavandatakse äriruumidega korterelamuid

Tallinna Kesklinna Valitsus ja Tallinna Linnaplaneerimise Amet panevad avalikule väljapanekule detailplaneeringu, milles on kavandatud rajada Raua asumisse, R. Tobiase, J. Vilmsi ja F. R. Faehlmanni tänava vahelisse kvartalisse kuni 6-viiekorruselised äriruumidega korterelamud.

R. Tobiase tn 1, 3, 5, 7, 9 ja J. Vilmsi tn 36, 38, 40 kruntide detailplaneeringuga saab tutvuda 20. märtsist kuni 3. aprillini tööpäeviti Tallinna Kesklinna Valitsuses Nunne tn 18 hoovimajas toas 32 ning Tallinna Linnavalitsuse, asukohaga Vabaduse väljak 7, I korruse infosaalis esmaspäeval kella 8.15 – 18.00, teisipäevast neljapäevani kella 8.15 – 17.00 ning reedel kella 8.15 16.00.

Planeeritava maa ala suurus on 1,120 ha. R. Tobiase tn 1, 3, 5, 7, 9 ja J. Vilmsi tn 36, 38, 40 kruntide detailplaneeringu lahenduse kohaselt kavandatakse moodustatavatele kruntidele igale kuni 5-6-korruselised äriruumidega mitme korteriga elamud.

Planeeritud ala Tallinna üldplaneeringu kohane juhtotstarve on korruselamute ala, so põhiliselt kahe- ja enamakorruseliste korterelamute ala, kus võivad paikneda kõik elurajooni teenindavad asutused, kaubandus-teenindusettevõtted jms. Detailplaneeringus kavandatu on linna üldplaneeringuga kooskõlas. Transpordiühendus linnakeskusega on hea. Lähedale jääb rekreatsiooniala Kadrioru park.

R. Tobiase tänava äärde planeeritud hooned on kavandatud uuele ehitusjoonele, et kujuneks korrastatud tänavaruum. Hooned on kavandatud arhitektuurselt liigendada. Planeeringuala R. Tobiase tn poolses küljes asuvatel hoonetel on esimene korrus ja kelder kavandatud ehitusjoonest tagasiastega, võimaldades jalakäijate ohutuse ja mugavuse suurendamiseks rajada avalikku kasutusse jääva ja olevast laiema kõnnitee.

Säilitatavale kõrghaljastusele lisaks on ette nähtud istutada täiendavalt kõrghaljastust, eelistatult lehtpuid. Maa-aluste parklate katustele on ette nähtud rajada katushaljastus. Parkimiskohad on planeeritud kruntidele – maa-alustele parkimiskorrustele, esimesele korrusele või hoonete ette tänavale. Planeeritud hoonestuse arhitektuurse eskiisi on koostanud OÜ Luhse ja Tuhal, detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC