Kesklinna piirile kavandatakse uusi ärihooneid

TallinnTallinna linnavalitsus võttis vastu detailplaneeringu, mis võimaldab Kesklinnas Järvevana tee, Tammsaare tee ja Pärnu maantee liiklussõlme naabruses asuvale planeeringualale uusi ärihooneid ehitada.

Pärnu mnt 156 // Vaari tn 1 kinnistu, Pärnu mnt 158 // Reketi tn 2 kinnistu, Hallivanamehe tn 7 // Vaari tn 3 ja Vaari tn 2 kinnistu detailplaneeringu ala asub Pärnu maantee ja Keila- raudtee vahelisel alal, planeeringuala suurus on 2,7 ha.

Detailplaneering koostatakse eesmärgil muuta kruntide piire ja  määrata ehitusõigus kuni 10-korruseliste ärihoonete ehitamiseks ja olemasoleva viiekorruselise ärihoone laiendamiseks. Planeeritavale alale kavatsetakse ehitada ja bürood. Parkimiskohad kavandatakse -alusesse parklasse ning parkimismajja. Detailplaneeringualale jääv perspektiivne Vaari tänav määratakse avalikult kasutatavaks.

Planeeritaval -alal asuvad 12-korruseline büroohoone ning kuni 5-korruselised büroo-, parkimis- ja tootmishooned. Planeeritav ala asub Tallinna keskusest lõunas ühe tähtsama väljasõidutee, Pärnu maantee ääres. Piirkonnas on hästi korraldatud ühistransport ning linna keskuse ja teiste linnaosadega on hea ühendus. Tallinna üldplaneeringu kohaselt on maakasutuse juhtotstarve ettevõtluse segahoonestusala ning magistraaltänavate ärivöönd. Detailplaneeringuga kavandatav vastab Tallinna üldplaneeringule.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Ühiselamu Projekt OÜ. Detailplaneeringu eskiisi koostas AS. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 12. veebruari 2014 korraldusega nr 198-k. Detailplaneeringu eskiislahenduse ja lähteseisukohtadega sai tutvuda 8.-14. aprillini 2014, korraldas 15. aprillil 2014 detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse avaliku arutelu.

Pärast detailplaneeringu vastuvõtmist korraldavad Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 46 = 48

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine