Kesklinna piirile kavandatakse uusi ärihooneid

Tallinna linnavalitsus algatas detailplaneeringu, mis võimaldab Kesklinnas Järvevana tee, Tammsaare tee ja Pärnu maantee liiklussõlme naabruses asuvale planeeringualale uusi ärihooneid ehitada.

Pärnu mnt 156 // Vaari tn 1 kinnistu, Pärnu mnt 158 // Reketi tn 2 kinnistu, Hallivanamehe tn 7 // Vaari tn 3 kinnistu ja Vaari tn 2 kinnistu detailplaneeringu ala asub Pärnu maantee ja Keila-Tallinn raudtee vahelisel alal, planeeringuala suurus on 2,7 ha.

Detailplaneering koostatakse eesmärgil muuta kruntide piire ja määrata ehitusõigus kuni 10 maapealse ja ühe -aluse korrusega ärihoonete ehitamiseks ja olemasoleva viiekorruselise ärihoone laiendamiseks. Planeeritavale alale kavatsetakse ehitada ja bürood. Parkimiskohad kavandatakse -alusesse parklasse ning parkimismajja. Detailplaneeringu alale jääv perspektiivne Vaari tänav määratakse avalikult kasutatavaks.

Planeeritaval -alal asuvad käesoleval ajal 12-korruseline büroohoone ning kuni 5-korruselised büroo-, parkimis- ja tootmishooned. Planeeritav ala asub Tallinna keskusest lõunas ühe tähtsama väljasõidutee, Pärnu maantee ääres. Piirkonnas on hästi korraldatud ühistransport ning linna keskuse ja teiste linnaosadega on hea ühendus. Tallinna üldplaneeringu kohaselt on maakasutuse juhtotstarve ettevõtluse segahoonestusala ning magistraaltänavate ärivöönd. Detailplaneeringuga kavandatav vastab Tallinna üldplaneeringule.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Ühiselamu OÜ. Detailplaneeringu eskiisi koostas K-Projekt AS.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC