Tallinn asub kunagise Härjapea jõe asukohta fikseerima

kavatseb toetada linnavolikogu otsuse eelnõu, mis seab eesmärgiks linnaruumist kadunud Härjapea jõe kunagise voolusängi asukoha tähistamise.

Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt antakse linnavalitsusele ülesanne moodustada komisjon Härjapea jõe linnaruumis tähistamisega seotud küsimuste lahendamiseks. Vastavasisulise otsuse eelnõu esitas linnavolikogu liige Jaak Juske. Otsuse eelnõu kohaselt tuleb Härjapea jõe linnaruumis tähistamisega seotud küsimuste lahendamiseks linnavolikogu fraktsioonide esindajaist ja ekspertidest koosnev komisjon moodustada hiljemalt 15. aprilliks 2014.

Eelnõu seletuskirja kohaselt on Härjapea jõel olnud Tallinna linna jaoks kultuurilooliselt praktiliselt sama oluline tähendus kui merel, mille kaudu toimus kaubandus. Härjapea jõgi on ajalooliselt olnud Tallinna veerikkaim jõgi, mis algas Ülemiste järvest ja mille ääres tegutsesid tänu soodsale languse ja veevoolu hulga suhtele mitmed vesiveskid. Veskite juurde tekkinud tootmisüksustest said hilisemal ajal oma tegevuseks aluse nii mõnedki suuremad tööstuskompleksid nagu näiteks Tallinna paberivabrik. Samuti said Tallinna ümbritsenud kaitseotstarbelised vallikraavid just sellest jõest suurema osa oma veest.

Kultuurilooliselt on oluline jõe voolsäng ja selle ääres paiknenud olulisimad rajatised tähistada. Kunagise voolusängi eksponeerimine rikastaks ning mitmekesistaks Tallinna linnakeskkonda.

Jõe voolsängi ja selle ääres paiknenud olulisimate rajatiste tähistamiseks linnavalitsuse juurde moodustatavasse komisjoni võiksid kuuluda lisaks linnavolikogu fraktsioonide esindajatele ka eksperdid nii ajaloo, linnaplaneerimise, keskkonnakaitse, maastikuarhitektuuri, tehnosüsteemide insenerlahenduste jms valdkondadest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

7 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine