Riigi Kinnisvara: 18. aprillil avatakse renoveeritud Eesti Vabariigi suursaatkonna hoone Moskvas

Riigi Kinnisvara / RKAS18. aprillil avatakse Vabariigi Presidendi osalusel pidulikult värskelt renoveeritud Eesti Vabariigi suursaatkonna Moskvas.

2014-2019 viis Välisministeerium koostöös ASi ning Inseneribüroo Teloraga läbi Eesti Vabariigi Moskva saatkonnahoone põhjalikud rekonstrueerimistööd.

peaprojekteerija on Innopolis Insenerid OÜ ning arhitektuurse ja sisearhitektuurse projekti autorid on KAOS Arhitektid, koosseisus Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule ja Kaiko Kerdmann. Ehitustöid teostas Nordeo E AS. Projekti kogumaksumuseks kujunes 20 miljonit eurot.

Ehitustööde esimeses etapis rekonstrueeriti saatkonna konsulaadi ruumid ning elukorpus ning teise etapis ajalooline osa. Tööde käigus korrastati ka saatkonna ajalooline mööbel SA Eesti Vabaõhumuuseum konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanuti poolt.

Välisministeeriumi poolt korraldatud kunstikonkursi tulemusel hakkavad renoveeritud saatkonnahoonet kaunistama parimad näited kaasaegsest Eesti kunstist:

  • Laemaaling ajaloolise fuajees, autor Jüri Kask ja kavand “Seos”;
  • Teos 5. korruse fuajees, autor Mall Nukke, kavand “Filmid”;
  • Teos nõupidamisruumi seinal, autor Tarrvi Laamann, kavand “Rahu ja armastus”.

Eesti esindus Moskvas on alates 1921. aastast tegutsenud ühes ja samas majas. Saatkonna kujutab endast 1903. aastal Aleksei Štšeglovi projekti järgi ehitatud varases juugendstiilis linnahäärberit, mis asub Moskva ajaloolises keskosas Malõi Kislovski ja Kalašnõi põiktänava vahelises kvartalis – Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi läheduses. Rikkalikult kaunistatud interjööris on näha eklektika ja vara-juugendlikke elemente: kristall-lühtrid, stukk-kaunistustega laed ja marmorkaminad. Kaheksakümnendatel aastatel ehitati juurde moodsamas võtmes külalistemaja, millest tänaseks on kujundatud töötajate eluruumid ja kus asub ka konsulaat.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC