Riigi Kinnisvara: Avati Tallinna uus vangla

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi Kinnisvara juhtimisel ehitatud Tallinna vangla uued hooned on kambertüüpi, lisaks on vangla põhipiirdest väljapoole arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin ütles: “Tallinna uus vanglakompleks on Eesti ajaloo ja kindlasti Riigi Kinnisvara ajaloo üks suurimaid ehitusprojekte. Kui panna see ümber numbrite keelde ja võtta juurde naabrid kinnipidamiskeskusest – siis 26 hektaril on kokku 14 hoonet – kus on 70 000 ruutmeetrit brutopinda, 33 000 kuupmeetrit betooni ning ca 800 inimest, kes panustasid vanglakompleksi ehitusse.”

Vangla eluosakondadesse on 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ja vahistatud isikutele. Eluosakondades on lisaks sellele 16 kartserikambrit meeskinnipeetavatele ja 4 kartserit naiskinnipeetavatele. Vanglasse on kavandatud kokku 1208 statsionaarset kohta.

Enam kui 60 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold.

RKAS ja Fund Ehitus OÜ allkirjastasid uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu 23. novembril 2015. Ehitustööde maksumus on kokku 73,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 73 = 79

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC