Riigi Kinnisvara: Kauaoodatud Narva riigigümnaasium sai nurgakivi

Riigi Kinnisvara / RKAS linna riigigümnaasiumi õppehoone sai täna nurgakivi. Narva Gümnaasium alustab uues õppehoones tööd 2023. aasta sügisel.

riigigümnaasiumi hoonestus on planeeritud mööda A. Puškini tänavat. Uus koolikorpus hakkab paiknema astmeliselt, mis on tajutav ka siseruumis, kus eritasandid moodustavad isikupärase koolikeskkonna. Hoonesse on planeeritud 540 õppekohta.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul toob riigigümnaasiumi tulek linna juurde uusi õppekohti ning loob lisaväärtust piirkonnale laiemalt. „Riigigümnaasiumi loomine eesti keelest erinevat emakeelt rääkivas kogukonnas annab olulise panuse meie riigi ühtsusele ning pakub võimalust teineteiselt õppida. Igal meie riigi õpilasel peab olema õigus kvaliteetsele haridusele, võimalus omandada riigikeele oskus, aga ka arendada enda emakeelt. Nende võimaluste kandjaks saab loodav riigigümnaasium olema,“ sõnas Vinter-Nemvalts.

„Elanike arvult Eesti kolmanda linna õppehoonetele on valitud väärikad arhitektuurilised lahendused, kus uus ja vana on omavahel heas dialoogis – juurdeehitus jätab vajaliku ruumi vanale ning toob uue hingamise tervele linnale,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldatud riigigümnaasiumi ja Kesklinna Põhikooli arhitektuurikonkursi võitis Salto arhitektuuribüroo ideekavandiga „Tahvel“, mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean, Ragnar Põllukivi.

riigigümnaasiumi ehitustöid rahastatakse Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest. Projekti kogumaksumus on 13,9 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC