Riigi Kinnisvara: Rakvere Riigigümnaasium sai pidulikult nurgakivi

Riigi Kinnisvara / RKAS17. märtsil paigaldati Rakvere Riigigümnaasiumile nurgakivi. Koolimaja avatakse pea 600 õpilasele ja õpetajale 2022. aasta septembris.

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid 2019. aastal Rakvere Riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi, mille võitis arhitektuuribüroo Salto ideekavandiga „Pargielu“. Ühtekokku 540 õpilasele ning 50 õpetajale ja tugipersonalile mõeldud kool rajatakse L. Koidula, Tuleviku, Vabaduse ja Võimla tänavate ringristmikule.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul saab uue gümnaasiumi valmimisega saavutatud siht tagada valikuterikas gümnaasiumiharidus igas Eesti maakonnas. “Rakvere Riigigümnaasiumi puhul on rõõm sellest, et koolil on terviklik ja nüüdisaegset õpikäsitust toetav visioon, mille elluviimisse annavad panuse nii tulevane koolipere, õpilased kui ka kohalik kogukond,” ütles Vinter-Nemvalts.

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger märkis, et kogu projektimeeskond pingutab tõsiselt selle nimel, et 2022. aasta sügisel oleks omanäoline hoone koolipere vastuvõtmiseks valmis. „Hoone on kavandatud eriilmeline ning selle kaasaegne ruumiplaneering ja sisearhitektuurne lahendus loovad kooliperele mõnusa ning inspireeriva keskkonna õppetööks,“ lisas Mäger.

Gümnaasiumihoone tuleb paviljonlik, hoone keskosa on kavandatud võimalikult õhukese ja läbipaistvana, et läbi siseruumi tekiks visuaalne seos väljakuga hoone idaküljel ja olemasoleva pargi vahel hoone lääneküljel. Arhitektuurikonkursi žürii hinnangul loob koolimaja märgilise aktsendi mitte ainult lähiümbruse linnaehituslikule kontekstile, vaid kogu Rakvere linnale.

„Ehitajad ja arhitektid on juba teinud hiiglasliku töö ja palju on veel ees, kuid ühest majast saab kool alles siis, kui selles ning selle ümber on inimesed, kes samu väärtusi kannavad ja sisu loovad, kes ühel või teisel moel õppimisse ja selle tähenduslikkusesse panustavad. Me oleme ühiselt loomas kooli, mis annaks aluse õppijal hakkama saada selles maailma mitmekesisuses, tehes arukaid otsuseid,“ sõnas Rakvere Riigigümnaasiumi koolijuht Liisa Puusepp.

„Tänu sellele märgilisele hoonele paraneb linna välisilme oluliselt. Midagi sarnast ei ole Rakveres varem ehitatud. Saame öelda, et osaleme Revin Grupi meeskonnaga linnakeskkonnale uue väärtuse loomises. See on meile suur au,“ tunnistas Revin Grupp OÜ asutaja ja juhataja Kristjan Madisson.

Õppehoone netopind on ca 4100 m2 ning ehitusalane pind ca 2400 m2. Maja energiatõhusus vastab A-klassile. Ehituse peatöövõtja on Revin Grupp OÜ, omanikujärelevalvet teeb Sweco EST OÜ. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest. Ehitustööde maksumus on ca 7,2 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?