Riigi Kinnisvara: Mustamäe riigigümnaasium sai nurgakivi

Riigi Kinnisvara / RKAS26. jaanuaril sai nurgakivi Tallinna Akadeemia teele kavandatav Mustamäe riigigümnaasium. Tallinna esimene riigigümnaasium avab uksed 2023. aastal.

Mustamäe riigigümnaasium on tehnikasuunaga kool, mille hoone valmib 2023. aasta alguses, õppetööga alustatakse uues majas 2023. aasta sügisel. Hoone netopind koos võimlaga 8066 m2, mida hakkavad kasutama 1080 õpilast ja 120 õpetajat. Mustamäe riigigümnaasiumi ehitusmaksumuseks on 13 miljonit eurot.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul leevendab loodav kool gümnaasiumikohtade põuda pealinnas. „Mustamäe riigigümnaasiumi asutamisega tekib Tallinna 1080 väga vajalikku täiendavat õppekohta. Uuendusena hakkab rajatav gümnaasium pakkuma koostöös ülikoolide ja Tehnopoliga õpilastele võimalust omandada mitmekesisemaid teadmisi innovaatilises huvipõhises kutsemooduli õppes. Usun, et valmiva gümnaasiumihoone kaasaegne õpikeskkond saab olema innustuseks ja inspiratsiooniks nii tulevastele õpilastele kui ka õpetajatele,“ tõdeb Vinter-Nemvalts.

”2023. aastal saab Tallinn esimese riigigümnaasiumi, mis kaasaegsele ja ärksale koolimajale kohaselt on energiasäästlik, ümbritseva keskkonnaga suhestuv ning tänapäevaseid õpimeetodeid toetav. Liginullenergiaga tänapäevane hoone koosneb kahest, omavahel maastikusse peidetud korrusega ühendatud osast, mis ühendab õppe- ning huvitegevuse ja sportimise ala. Riigi Kinnisvara ASi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liidu koostöö tulemusena kuulutati ehitustöödele eelnevalt välja rahvusvaheline ideekonkurss, millele esitati kokku 10 võistlustööd ja millele järgnevalt teostas esikoha omanik õppehoone projekteerimistööd. Seega koolihoone valmib kogenud ehitajate, projekteerijate ja arhitektide koostöös,” ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

„Koolijuhina on suur au luua Tallinna Mustamäe riigigümnaasiumile ambitsioonikas visioon ja omanäoline õppekava – õppekava, mis annab sisu sellele super hoonele. Kooli omapäraks on kindlasti olla osa arenevast piirkonnast, osa linnakust koos Taltechi ja Tehnopoliga. See kõik annab koostöös ka teiste rajatavate riigigümnaasiumidega hea tõuke õppetöö kujundamisel ja edasisel arendamisel. Oluline on vaadata tulevikku ja koos noortega teha kooli nii, mis suunab Eesti hariduses arvestama veelgi enam 21. sajandi oskusi ja teadmisi,“ sõnas koolijuht Raino Liblik.

Ehitustöödele eelnenud Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitis büroo Arhitekt Must. Koolihoone arhitektuur juhindub tehnika kallakust ning mille õppehoone on kujundatud nooljalt hõbedase kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise- ja välismaastiku kohal. Hõbedase noole ideestik on riigigümnaasiumi juures kasutusel hoone materjalide käsitluses ning aitab rõhuda tehnika põhiväärtustele – kiirusele, teravusele, täpsusele.

Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe arhitektuuribüroost Arhitekt Must, sisearhitektuuri eest MP Studio OÜ ning maastikuarhitektuuri eest hoolitseb OÜ Väli. Ehitustöid teostab OÜ Astlanda Ehitus ning omanikujärelevalvet Tallinna Linnaehituse AS.

Mustamäe riigigümnaasiumi ehitust rahastatakse EL Regionaalarengu fondist ja riigieelarvest.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika