Riigi Kinnisvara: Pelgulinna riigigümnaasiumi hakkab ehitama AS Merko Ehitus Eesti

Riigi Kinnisvara / RKASTäna, 15. veebruaril 2022 sõlmisid AS Merko Ehitus Eesti ja Riigi Kinnisvara AS lepingu Pelgulinna riigigümnaasiumi õppehoone ehituseks Tallinnas.

Lepingu raames ehitab Merko neljakorruselise koolihoone, mille juurde kuuluvad välitegevusalad, haljastusega linnapark, juurdepääsu- ja liikumisteed ning jalgratta- ja autoparkla. Lepingu maksumus on ligikaudu 25 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd valmivad 2023. aasta augustis.

„Koolihooned saavad olla ehitatud keskkonnasäästlikult ja Pelgulinna riigigümnaasium on selleks hea näide. Pelgulinna riigigümnaasium saab olema laiapõhjalise puidukasutusega haridushoone, kus paljud erinevad kandeelemendid ja nende viimistluskihid on valmistatud ristkihtpuidust. Välisseintele rajatakse puidust päikesevari, mille arhitektuurne lahendus ja funktsionaalsus tagab klaaspindade varjestuse ning loob õppehoonele unikaalse välisilme,“ sõnas Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom.

„Kooliehitus on kõige otsesemas mõttes investeering tulevikku. Tellija on valmistanud ette arhitektuurselt kauni, keskkonnasäästliku ja ümbrusesse sobituva lahenduse, mida meil on suur au ja uhkus valmis ehitada. Pelgulinna riigigümnaasium saab olema parimate tingimustega ja kvaliteetselt ehitatud hariduse kodu,“ ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

„Pelgulinna riigigümnaasiumi õppekava tuumaks on küsimus, kuidas lahendada probleeme, millele ei ole lihtsaid ja kiireid lahendusi. Sedasorti pedagoogika vajab paindlikku ja kogukonnale avatud õpikeskkonda ning mul on väga hea meel, et uus koolimaja ning seda ümbritsev park neid väärtuseid kannavad,” kinnitas Tallinna Pelgulinna riigigümnaasiumi direktor Indrek Lillemägi.

Pelgulinna riigigümnaasiumi välimisse perimeetrisse on paigutatud klassiruumid ja suuremad avalikud alad, sisemuses aga ruumid, mis ei vaja otsest päikesevalgust – näiteks, riietusruumid, abi- ja hoiuruumid. Õppehoone ehitusalune pind on 3773 ruutmeetrit ja suletud netopind 8273 ruutmeetrit. Kinnistule rajatakse juurdepääsu- ja liikumisteed, jalgratta- ja autoparkla, kõrg- ja madalhaljastus.

Pelgulinna riigigümnaasiumi hoone rajatakse aadressile Kolde puiestee 67a, Tallinnas. Õppehoone arhitektuurikonkursi võitis 2020 aastal arhitektuuribüroo Arhitekt Must ideekavandiga «Seitse venda» ja mille arhitektideks on Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg, Lisett Laurimäe ning Karoliine Kuus, Kaire Koidu. Pelgulinna riigigümnaasiumi ehitust rahastatakse riigieelarvelistest ja Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

31.01.2023 Üürikoolitus