Maa-amet: Valmis uus kaardirakendus avalike veekogude hoonestuslubadele

Maa-ametMaa-ameti ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) koostöös valmis avalike veekogude hoonestuslubade kaardirakendus.

Rakendus on kättesaadav Maa-ameti geoportaalis. Kaardil on kuvatud TTJA-le esitatud hoonestuslubade taotluste ja väljastatud hoonestuslubade ruumikuju ja andmed. Kaardirakendusel kuvatavaid andmeid haldab TTJA.

„Kaardirakendus loodi suure avaliku huvi tõttu, kuna varem leidis hoonestuslubade taotluste infot TTJA avalikust dokumendiregistrist. Vastvalminud võimaldab saada visuaalse ülevaate erinevatest taotlustest ning taotletud aladest. Töövahend on informatiivne kõikide huvitatud osapoolte jaoks,“ kirjeldab TTJA ehitus- ja raudteeosakonna juhataja uut rakendust.

Hoonestusluba on tähtajaline koormata avaliku veekogu piiritletud osa selle põhjaga püsivalt ühendatud ehitisega, mis ei ole püsivalt ühendatud kaldaga. Hoonestuslubasid väljastab TTJA ning see on aluseks ehitusloa taotlemiseks ning hoonestusluba saab taotleda kuni 50 aastaks. Näiteks väljastatakse hoonestusload meretuuleparkidele, kalasumpadele, erinevatele vees asuvatele trassidele ja torujuhtmetele ning hoonestusloa omaja on kohustatud iga-aastaselt tasuma riigile kui avaliku veekogu omanikule hoonestustasu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC