Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone ehitab OÜ Astlanda Ehitus

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) allkirjastas Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone ehituslepingu hanke võitnud OÜ Astlanda Ehitusega. Ehituslepingu maksumuseks on ligi 13 miljonit eurot ning koolihoone valmib tuleva aasta lõpuks.

„Arhitekt Must ideekavandi „Kuppelmaastik“ järgi Akadeemia tee 25 kinnistule ehitatavas koolihoones on mugavalt ruumi 1080 õpilasele ja 120 õpetajale. Hoone suletud netopind on 8066 m2 ning tegemist on liginullenergia ehk A-energiaklassi hoonega,“ selgitas RKASi kinnisvaraarenduse projektijuht Jaanus Müller.

Koolihoonet ümbritsev maastik on kujundatud lähtuvalt Mustamäe parklinna ideestikust – pakkudes rikkalikku ja mitmekülgselt kasutatavat avalikku ruumi, kuhu on koondatud sportimise ja väliõppe võimalused.

Koolihoone rajatakse kaheks mahuliseks osaks jaotuva hoonena. Kolmnurkses hooneosas paiknevad õpperuumid ning kandilises hooneosas spordiruumid. Hooneosad on ühendatud maastikusse peidetud esimese korruse abil, millest liigub üle kergliiklustee Tehnopoli ja Mustamäe trolli lõpp-peatuse vahel.

Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone tellijaks on Haridus- ja Teadusministeerium. Hoone rajamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi (Akadeemia tee 25), mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Kuppelmaastik“. Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe.

Projektijuhtimise eest vastutab Hoco OÜ, sisearhitektuuri eest MP Studio OÜ ning maastikuarhitektuuri eest hoolitseb OÜ Väli. Konstruktsioonid joonestas Kuupmeeter OÜ ja tehnosüsteemid projekteeris Aden Projekt OÜ.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika