Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone ehitab OÜ Astlanda Ehitus

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) allkirjastas Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone ehituslepingu hanke võitnud OÜ Ehitusega. Ehituslepingu maksumuseks on ligi 13 miljonit eurot ning koolihoone valmib tuleva aasta lõpuks.

ideekavandi „Kuppelmaastik“ järgi Akadeemia tee 25 kinnistule ehitatavas koolihoones on mugavalt ruumi 1080 õpilasele ja 120 õpetajale. suletud netopind on 8066 m2 ning tegemist on liginullenergia ehk A-energiaklassi hoonega,“ selgitas RKASi kinnisvaraarenduse Jaanus Müller.

Koolihoonet ümbritsev maastik on kujundatud lähtuvalt Mustamäe parklinna ideestikust – pakkudes rikkalikku ja mitmekülgselt kasutatavat avalikku ruumi, kuhu on koondatud sportimise ja väliõppe võimalused.

Koolihoone rajatakse kaheks mahuliseks osaks jaotuva hoonena. Kolmnurkses hooneosas paiknevad õpperuumid ning kandilises hooneosas spordiruumid. Hooneosad on ühendatud maastikusse peidetud esimese korruse abil, millest liigub üle kergliiklustee Tehnopoli ja Mustamäe trolli lõpp-peatuse vahel.

Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone tellijaks on Haridus- ja Teadusministeerium. rajamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja korraldasid Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi (Akadeemia tee 25), mille võitis ideekavandiga „Kuppelmaastik“. Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe.

Projektijuhtimise eest vastutab Hoco OÜ, sisearhitektuuri eest MP Studio OÜ ning maastikuarhitektuuri eest hoolitseb OÜ Väli. Konstruktsioonid joonestas Kuupmeeter OÜ ja tehnosüsteemid projekteeris Aden Projekt OÜ.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal