Riigi Kinnisvara: Viljandi haigla ja tervisekeskust Tervikum ehitab Fund Ehitus

Riigi Kinnisvara / RKASTäna kirjutasid Viljandis pidulikult Tervikumi ehituslepingule alla Viljandi haigla, Riigi Kinnisvara ning Fund Ehitus. 

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituse riigihankele tuli viis pakkumust, parima pakkumuse tegi ja hanke võitis Fund Ehitus. Eesmärk on Viljandi kesklinna rajada 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks aastaks 2023. Ehitustöödega loodetakse algust teha käesoleva aasta juunikuus.

Tervikumi projekti kogumaksumus on 58,3 miljonit eurot (koos käibemaksuga), millest tänaste rahastusotsustega on kaetud 31,5 miljonit Euroopa Liidu vahenditega, 4,5 miljonit riigieelarvelise toetusega ning 11,4 miljonit eurot SA Viljandi Haigla eelarvest ning laenust.

SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere:“Tervikum on märgiline hoone mitmes mõttes. Esiteks on see esimene nullist ehitatud haiglahoone taasiseseisvunud Eesti Vabariigis. Teiseks annab see märku, et Viljandi haigla jääb ja areneb ning on kogukonna jaoks olemas, muutes arstiabi koos perearstidega maakonna elanikele kättesaadavamaks kui varem. Kolmandaks on see oluline teetähis kontseptsioonina, mille kohaselt säilib kohalik tervishoid tugevana läbi koostöö perearstide, eriarstide, haigla ja sotsiaalteenuste vahel – see ongi Tervikum“.

Riigihange hõlmab Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitustöid, millele on kehtestatud kõrgendatud nõuded ja meditsiinitehnoloogiast tulenevad piirangud.

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul saab Viljandi haigla ja tervisekeskusest Eesti tervishoiusüsteemi üks kaasaegsemaid ja innovaatilisemaid hooneid. „Täna allkirjastame lepingu Viljandi maakonda teenindava tervisekeskuse ehituseks, mille planeering, arhitektuur ning tehniline lahendus toetavad keskuse eesmärki koondada kasutajamugavalt ja kaasaegselt kõik vajalikud ravi- ja sotsiaalteenused. Oleme hoone rajamisel valmis lahendama ehituslikult väga nõudlikud ülesanded – alates tervishoiuvaldkonna hoonele seatud eritingimustest, hoone kasutajamugavuse ja ligipääsetavuse tagamisest kuni tehnosüsteemide ja hoone energiatõhususeni,“ lausus Kati Kusmin.

Viljandi haigla- ja tervisekeskusega ehitatakse ümber kogu maakonna tervise- ja sotsiaalsüsteem, mis on ainulaadne projekt kogu Baltikumi regioonis ning mille eesmärk on tuua sümbioosina ühte hoonesse kokku kogu ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid ning panna nad kiiresti ja paindlikult ühtse meeskonnana tööle.

OÜ Fund Ehitus juhatuse liige Eiki Rump ütles, et ehitaja jaoks on kõige olulisem märksõna koostöö.

Vabariigi Valitsus kinnitas Riigi Kinnisvara vabatahtlikuks keskseks hankijaks kinnisvara arendus- ja korrashoiuvaldkonna riigihangetes. Uus roll võimaldab Riigi Kinnisvara kompetentsi kasutada ka teistel avaliku sektori hankijatel, mitte ainult ministeeriumitel ja nende allasutustel. See on ka SA Viljandi Haigla ja Riigi Kinnisvara koostöö aluseks. Riigi Kinnisvara ning SA Viljandi Haigla on sõlminud koostöölepingu, millega Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitustööde, omanikujärelevalve, tavasisustuse ja kunstiteose tellimise riigihangete korraldamise ja täitmise eest vastutab Riigi Kinnisvara.

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Sotsiaalministeeriumi poolt läbi Tervisekeskuste kaasajastamise meetme.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika