Riigi Kinnisvara: Kuperjanovi tn 9 kinnistu enampakkumise võitis MTÜ Korp! Sakala Vilistlaskogu

Riigi Kinnisvara / RKASTartus Kuperjanovi tänaval asuva Eesti Rahva Muuseumi endise näitusemaja avaliku enampakkumise võitis Mittetulundusühing Korp! Sakala Vilistlaskogu.

Kõrgeimaks vastavaks tunnistatud pakkumuseks jäi Mittetulundusühing Korp! Sakala Vilistlaskogu esitatud pakkumus summale 1 220 000 eurot. Riigi Kinnisvara AS pani hoone enampakkumisele alghinnaga 730 000 eurot, enampakkumiste tähtaeg oli 11. aprill 2023.

Enampakkumisele laekus tähtajaks viis pakkumist, kus kõrgeim pakkumine oli 1 612 000 ja madalaim 736 000 eurot. “Kõrgeima pakkumuse teinud pakkuja loobus oma pakkumisest peale pakkumuste avamist, mistõttu nimetatud pakkumus müügitingimustes esitatud nõuetele vastavuse kontrollis ei osalenud ning tema poolt tasutud tagatisraha pakkujale ei tagastata. Võitjaks osutus järgmine pakkuja,” sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

Vastavalt Riigi Kinnisvara kehtivale korrale ei kuulu tasutud tagatisraha tagastamisele kui kõrgeima pakkumuse teinud pakkuja tehtud pakkumusest taganeb. “Tagatisraha on vajalik, et kindlustada pakkujate motiveeritus minna tehingusse. See on tavapärane praktika oksjonite korraldamisel. Vastavaks tunnistatud pakkumustest kõrgeim pakkumus oli 1 220 000 eur, mille tegi mittetulundusühing Korp! Sakala Vilistlaskogu, kes saab notariaalse tehingu sõlmimise järgselt J. Kuperjanovi tn 9 Tartu kinnistu uueks omanikuks,” lisas Mäger.

„Korp! Sakalal on hea meel, et saame tagasi osta oma liikmetele kuulunud kinnistu, mis asub meie konvendihoone kõrval. Meie jaoks on tegu emotsionaalselt olulise ostu ja otsusega ning me ei võta seda kinnistut kui äriobjekti. Teeme oma parima, et panna J. Kuperjanovi tn 9 kinnistu sobituma Veski tn 69 ehitismälestisega ning Tartu linnaruumiga,“ ütles mittetulundusühing Korp! Sakala vilistlaskogu esindaja Priit Suviste.

Müügis olnud kinnistu kuulus ajalooliselt üliõpilaskorporatsiooni Sakala liikmetele. Eesti Rahva Muuseumi (ERM) näitusehoone aadressil Kuperjanovi 9 ehitati arhitekt Ain Amjärve projekti järgi aastal 1964 Tartu Raudteelaste Klubi hooneks, ERM tegutses seal 1993. aastast.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?