RKAS suunas üheksa kuuga avaliku sektori asutuste töötingimuste parendamisse 107,4 miljonit eurot

Riigi AS () suunas käesoleva aasta üheksa kuuga avaliku sektori asutuste töötingimuste parendamisse 107,4 miljonit eurot, millest 95,7 miljoni euro eest juhiti CO₂ projekti investeeringuid. Sellel perioodil lõpetati tööd 230 energiasäästlikumaks ehitatud hoonel üle riigi. Kokku on Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest renoveerinud energiasäästlikumaks 401 hoonet, nende hulgas 112 kooli ja 50 lasteaeda.

Ettevõtte nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul on hoonete energiatõhusaks muutmine läinud edukalt: „Ligi 500 objekti soojustamine väga lühikese aja jooksul on olnud suureks väljakutseks nii ASile kui projekteerimis- ja ehitusturu osalistele. Midagi sarnast ei ole Eestis kunagi varem tehtud ning seda enam on hea meel, et kõik sujub suuremate tõrgeteta.“ Rõivas rõhutas, et avalike hoonete tõhusam energiakasutus panustab nii hoones töötavate inimeste töökliimasse kui ka maksumaksja raha säästmisele tulevikus väiksemate energiakulude kaudu.

RKASi konsolideerimisgrupi 2012. majandusaasta üheksa kuu müügitulu oli 71,9 miljonit eurot. Ärikasumit teeniti 16,1 miljonit eurot ning puhaskasumit 13,2 miljonit eurot. Üheksa kuu tulemuses sisaldub esimesel poolaastal teenitud erakorraline , mis oli tingitud peamiselt Koidula raudteepiirijaama raudteerajatiste ja - objektide müügist Raudtee tütarettevõttele EVR Infra.

Ehitustööde, asjade ja teenuste ostmiseks korraldati käesoleva aasta üheksa kuuga 598 riigihanget.

Üheksa kuuga müüs riigile mittevajalikku kinnisvara 3,8 miljoni euro väärtuses. Kokku müüdi varudest 49 kinnistut.

on 2001. aastal loodud Vabariigile kuuluv 130,4 miljoni euro suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Vabariigile. Aktsiaid valitseb . omab ISO 9001:2008 kvaliteedijuhtimise sertifikaati ja ISO 14001:2004 keskkonnajuhtimise sertifikaati.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC