Skanska EMV arendatava Admiraliteedi basseini ala arhitektuurikonkursi võitis projekt „Promenaadi maja“

Suve hakul välja kuulutatud arhitektuurivõistlus, mille eesmärk oli kujundada Skanskale kuuluvaid Admiraliteedi ala kinnistuid, on nüüdseks lõpule jõudnud. Viieliikmeline žürii valis võidutööks Arhitekt 11 OÜ projekti „PROMENAADI MAJA – elu keset linna“.

Skanska EMV-le kuulub neljandik Admiraliteedi basseini ümbritsevast alast. „PROMENAADI MAJA – elu keset linna“ on mitmekülgne ja läbimõeldud projekt, mis avab Tallinna merele veelgi rohkem ning kujundab ümber hetkel nukralt seisva tühermaa.

Illimar Truverk Arhitekt 11 OÜst: „Võistlustöö pakub välja neli eriilmelist kortermaja. Tänavatasandil asuvad kaubanduspinnad, mis loovad Admiraliteedi kvartali promenaadile linnaliku atmosfääri. See projekt märgib aastaid linna visiitkaardiks olnud piirkonna uuestisündi, linna jõudmist mereni, uue tiheda linnalise piirkonna algust. Hoonete lahendus järgib kõiki linnapoolseid nõudeid ning koondab endas kaasaaegset elukvaliteeti vanalinna naabruses. Hooned eristuvad üksteisest nii funktsionaalsete kui emotsionaalsete kvaliteetide poolest selgete identiteetidega mahtudeks: kogukonna-, pere-, ja life-style majadeks.“

Žüriisse kuulunud Indrek Allmanni sõnul võitis kindlasti parim: „Rõõm on tõdeda, et loodetavasti lisandub Tallinna linnapilti peatselt uus, kõrgetasemelise arhitektuuriga hoone. Lahendus toetub kehtestatud detailplaneeringu linnaruumilisele mõttele ning täiendab seda huvitavate detailidega. Mahulises mõttes ei mindud võtma kehtestatud ehitusõigusest viimast, vaid hoone üldpinda tugevasti vähendades loodi võimalus huvitavaks mahtude mänguks ja linnaliku keskkonna tekkeks. Tänava tasandil on püritud hoone tehniliste pääsude varjestamisele, andes nii võimaluse kaubanduspindade vitriinakendel möödujaid köita. Hea on ka väljapakutud kohvikute struktuur ja paiknemine, mis veelgi toetab elu tänavatel hoone ümber ja vahel.“

Arhitektuurikonkursile kutsuti viis tugevat Eesti arhitektuuribürood, kelle lähteülesandeks oli teostada kavandid vastavalt kehtestatud detailplaneeringule. Oluliseks kriteeriumiks seati BIM (Building Information Modeling e ehitusinformatsiooni mudeldamine) kompetentsi olemasolu, sest plaanis on terve projekt enne ehitamist mudeldada kolmemõõtmelisena, et tagada parem projekteerimise ja ehituse kvaliteet.

Nüüd, kui kindel partner arhitektide seast on välja valitud, alustatakse ühiselt eelprojekti koostamist.

„Arendajana oleme võidutööga rahul. „Promenaadi maja“ täitis meie ootused nii korterite plaanilahenduste kui ka kaasaegse ning atraktiivse välisilme poolest. Eesmärk on ehitusega alustada 2013. aasta teises pooles, kuid äri- ja eluruumide eelmüügiga alustame juba aasta alguses. Asukoht on Tallinna üks parimaid ning oleme juba täheldanud ka selget huvi,“ tutvustas edasisi plaane Skanska EMV kinnisvaraarenduse valdkonnajuht Oliver Makko.

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/Skanska EMV Admiraliteedibasseini ala/”/]

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC