RSA Kindlustus: üleujutusaladel asuvad hooned tasub üle kontrollida

Kuna kevade tulek ja lume sulamine toob kaasa suurveest tingitud veekahjude suurenemise, siis Eesti üleujutusaladel paiknevate hoonete omanikel tasub oma vara üle kontrollida, teatas RSA Kindlustus.

Eriti Lõuna-Eestis ja Emajõega piirnevatel aladel tasub silm peal hoida ning üleujutusohu hindamisel aitab maa-ameti üleujutusalade kaart aadressil http://geoportaal.maaamet.ee.

„Suurveeohtlikes piirkondades on soovitav maja esimeselt korruselt väärtuslikumad asjad kõrgemale tõsta või lausa mujale viia. Samuti tuleb olla valmis evakueerumiseks ning olla vajadusel ühenduses päästeametiga. Kui vesi on juba majja tunginud, siis kõigepealt tuleb jälgida, et inimesed ohtu ei sattuks. Juhul kui üleujutus ohustab ainult vara, tuleb kindlustuspoliisi olemasolul pöörduda kindlustusseltsi poole, kes aitab kas vara päästmise või ajutise elukoha leidmisega,“ ütles RSA Kindlustuse vanemkahjukäsitleja Marge Pulk.

Kui vesi taandub tuleb kohe hakata kuivatama ja õhutama, veendudes enne, et elektrisüsteemid ei ole saanud kahjustada. Kuivatamiseks tuleb alustada kütmist ja kasutada võimalusel niiskuseimureid. Kindlustus maksab reeglina ka elektri ületarbimisest tingitud lisakulu. Kui kindlustus puudub, siis kiire kuivatamine võib päästa suuremast kahjust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

88 − 85 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Kinnisvara tehnohoolduse korraldamine