Maa-amet lisas geoportaali 2018. aasta ortofotod

Maa-ametMaa-amet tegi kättesaadavaks 2018. aasta aeropildistamise alusel valminud värsked ortofotod. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse või WMS-teenuse vahendusel.

2018. aasta kevadiste ja suviste lendudega tehtud aerofotode alusel valminud värsked ortofotod on nüüd Maa-ameti geoportaalis kõigile nähtavad. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse või avaliku WMS-teenuse vahendusel. Ortofotot näeb nii, kui minna viidatud kaardirakendusse ja valida vasakult menüüst ‘ortofoto’. Ortofotosid kasutatakse Eesti topokaardistuse alusmaterjalina, muudatuste kaardistamiseks, PRIA põllumajandustoetuste kontrolliks, situatsiooni kontrolliks, juriidilise tõendusmaterjalina, planeeringute alusena, metsade inventeerimiseks, keskkonnakaitselistel eesmärkidel jne.

Ortofotod on Eestimaa piires erineva ruumilise lahutusvõimega – tiheasustusaladel on see suurem ja hõredama asustusega aladel väiksem.

  • 10-sentimeetrise ruumilise lahutusvõimega asulad: Tallinn ja osa Harjumaast (Maardu, Viimsi, Lagedi, Loo, Jüri, Assaku, Kangru, Harku, Tabasalu jt), Tartu, Pärnu, Abja-Paluoja, Antsla, Elva, Karksi-Nuia, Kilingi-Nõmme, Kuressaare, Lihula, Nasva, Otepää, Põltsamaa, Põlva, Pärnu-Jaagupi, Räpina, Suure-Jaani, Tootsi, Tõrva, Valga, Viljandi, Võhma, Võru, Vändra, Vaindloo ja Uhtju saared.
  • 20-sentimeetrise ruumilise lahutusvõimega kevadine lehevaba lend katab Ida-Viru maakonna, Lääne-Viru maakonna, pool Jõgeva maakonnast, osa Järva ja Harju maakonnast ning Lõuna-Eestis Antsla ja Võru vahelise ala.
  • 25-sentimeetrise ruumilise lahutusvõimega suvine lend katab Hiiu maakonna, Lääne maakonna, Rapla maakonna, Harju maakonna ja osa Järva maakonnast.

Uued ortofotod ulatuse ja ruumilise lahutusvõime järgi (märkimata alade puhul on ortofotod aastast 2017):

180731 Maa-amet lisas geoportaali 2018. aasta ortofotod 1

Ülevaatekaart uute fotode ulatuse kohta:

180731 Maa-amet lisas geoportaali 2018. aasta ortofotod 2

https://www.maaamet.ee/et/uudised/maa-amet-lisas-geoportaali-2018-aasta-ortofotod

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 1 = 9

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine