Soomlased otsivad Tallinna 20 miljoni eest kortereid

1Partner Kinnisvara konsultandi Christian Ayreri sõnul on välismaalaste ja eriti soomlaste huvi Tallinna korterite vastu hüppeliselt kasvanud ning koheselt leiduks ostja 150-le korterile 20 miljoni euro väärtuses.

Christian Ayreri sõnul vahendas ettevõte mullu üle 200 pinna välismaalastele ning tänavu on päringute arv kasvanud kolmandiku võrra. “Kui oleks, mida müüa, siis on Soome ostjad praegu hästi aktiivsed ja nõus koheselt Tallinna 150 korterit ostma,” ütles Ayrer ja lisas, sihtgrupp hindab turuseisu adekvaatselt ja tegemist pole rumala rahaga.

Christian Ayreri sõnul otsib väikeinvestorite kõrval üüritootluse teenimiseks paar soomlast ka äripindasid ja nemad on valmis paigutama juba neli-viis miljonit korraga. “Kui otsitakse väljaüürimise eesmärgil, siis tuleb leida lisaks ka kolmas tehingupartner,” ütles Ayrer.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul kasvas välismaalaste poolt tehtud tehingute arv Tallinnas mullu 15 protsenti, kuid ettevõtte käibesse lisandunud panus oli suurem. “Kuna Tallinnas on iga neljanda kinnisvaratehingu taga välismaalane, siis palkasime kolm soomlast ning lõime eraldi vene klientidega tegelevate konsultantide grupi, kus on tööl kümme inimest,” ütles Vahter ja lisas, et Eestit esmalt veidi ikka peljatakse ja soovitakse kõigepealt kontakti oma inimesega.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC